CHRAPANIE CIĘ PRZERASTA? Przed SNEM wystarczy…

Chrapnie to dość uciążliwa przypadłość szczególnie dla osób w otoczeniu chrapiącego. Ten prosty trik na chrapanie może okazać się szansą na skończenie z tym nieprzyjemnym dyskomfortem.

Najczęściej chrapanie jest spowodowane przez zwężenie dróg oddechowych, otyłość, zbyt dużo alkoholu lub deformacji ścian nosa. Często nadmiar śluzu w nosie i gardle doprowadza do pojawiania się dźwięku i głośnego oraz utrudnionego oddychania.

 

Jakie działanie na chrapanie wykazuje pewna mikstura?

 

Do jej sporządzenia potrzebujesz:

  • 2 jabłka
  • 2 marchewki
  • 1/4 cytryny
  • imbir

 

Cytryny są bogate w witaminę C. To może pomóc doprowadzić do tego, że zmniejszy się ciśnienie w zatokach i nie będzie sytuacji, w której zalega śluz. Jabłka, marchew i imbir działają w naturalny sposób przy nieżycie nosa i wpływają na zdrowszy sen.

 

Co pogrsza chrapanie?

 

Chrapaniu sprzyja spanie na plecach oraz zbyt nisko ułożona głowa. Dr Hertoghe wyjaśnia, że spanie na lewym boku, w pozycji embrionalnej, pozwala poprawić jakość snu oraz zminimalizować głośne chrapanie. Z kolei, kiedy głowa znajduje się wyżej, drogi oddechowe są mniej obciążone, co powinno wyeliminować chrapanie.

Przeciw chrapaniu można także wypróbowyać olejki eteryczne. Najskuteczniejszymi w walcce z chrapaniem są olejki: eukaliptusowy, miętowy, lawendowy oraz rumiankowy.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Naukowcy przestrzegają: „jeśli chcesz schudnąć, NIE MOŻESZ POPEŁNIAĆ tego błędu”!

 

Źródło:5minutdlazdrowia/pixabay

Komentarze