Nie tylko do jedzenia! WMASUJ WE WŁOSY KETCHUP, a po kilku minutach ZAUWAŻYSZ, ŻE…

Ketchup to popularny na całym świecie sos pomidorowy, podawany zwykle na zimno. Występuje w wielorakiej gamie smaków, od łagodnego do ostrego, barwy zwykle ciemnoczerwonej, czerwonobrązowej.

Ketchup to również dodatek, najczęściej stosowany do takich potraw jak: pizza, zapiekanki, frytki, kanapki, cheeseburger. Popularny sos dodajemy również do wielu dań mięsnych, zarówno gotowanych jak i pieczonych czy grillowanych.

Ketchup okazuje się bardziej uniwersalny, niż myślimy. Oto trzy zaskakujące zastosowania tego sosu:

Maseczka do twarzy

Czy wiedzieliście, że sos o czerwonej barwie może być stosowany w naturalnej kosmetyce? Brzmi dziwnie, ale ten sposób jest naprawdę skuteczny. Zawarty w ketchupie likopen i witaminy mają właściwości pielęgnacyjne i rozjaśniające przebarwienia. Dodatkowo, likopen wpływa na szybsze gojenie się ran, ma bowiem działanie regenerujące. Maska nie jest polecana osobom z cerą wrażliwą. Zabieg niewskazany również dla alergików.

Maseczka na włosy

Borykasz się z problemem suchych i zniszczonych włosów? Okazuje się, że ulgę może przynieś im maska z ketchupu. Włosy zniszczone zbyt chlorowaną wodą, choćby po basenie, można odżywić i sprawić, aby wróciły do normy, wcierając w nie ketchup.

Środek do czyszczenia biżuterii

Srebrną biżuterię wyczyść ketchupem! To doskonały sposób na usunięcie osadu, który pojawia się na wyrobach wykonanych ze srebra. Ketchup działa rewelacyjnie, ze względu na zawartość octu i kwasów. Biżuterię wystarczy zanurzyć w nim na 30 min, po tym czasie dokładnie ją wyczyścić.

Zdjęcie: Pixabay

Zobacz: Ciągle czujesz się zmęczony i senny? TWÓJ ORGANIZM WYSYŁA CI WAŻNY SYGNAŁ!

 Komentarze