Nie uwierzysz, co trzymał na strychu! Były to bardzo cenne…

Na strychu trzymał bardzo cenne przedmioty. Okazało się jednak, że robił to nielegalnie! Na jego trop wpadli policjanci.

Funkcjonariusze otrzymali informację, że jeden z mieszkańców Andrychowa może posiadać przedmioty o charakterze archeologicznym.

– Zabytki te miał pozyskiwać poprzez nielegalne poszukiwania przy pomocy wykrywacza metali na terenie całej Polski, zakupy na bazarach oraz z różnego rodzaju aukcji w Internecie – podała Policja.

W czasie przeszukania mieszkania natrafiono na ponad 400 sztuk artefaktów. Mężczyzna trzymał je w pudłach, w różnych częściach domu, ale głównie na strychu. Zabytki zabezpieczono.

 

Zobacz też: Skonfiskowano 345000 zużytych kondomów. Używano ich do… (VIDEO)

– Wśród przedmiotów natrafiono na eksponaty pochodzące nawet z epoki średniowiecza. Były to m.in. ołowiane pociski różnego kalibru, elementy broni, monety, toporki, młotki, noże, groty strzał, przęśliki, a nawet elementy ubioru. Przedmioty te są chronione przepisami ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami – relacjonują policjanci.

40-latek został zatrzymany. Sprawę bada prokuratura.

Mundurowi przypominają, że nielegalne wykopaliska na stanowiskach archeologicznych prowadzą do niszczenia cennych przedmiotów. Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami zakazuje takiego działania. Poszukiwanie zabytków wymaga pozwolenia.

Warto wspomnieć o innej sytuacji. Zrobił coś strasznego! Po wszystkim schował się pod podłogą! Myślał, że nikt go tam nie znajdzie. Okazało się jednak, że…

Zobacz także: Monika Miller na sianie! W ręce trzyma…

Fot. PixabayKomentarze