NIE UWIERZYSZ, na co Jarosław Kaczyński wydaje pieniądze! Powiedziałbyś?

Jarosław Kaczyński co miesiąc dysponuje ryczałtem w wysokości ponad 15 tysięcy złotych na prowadzenie biura poselskiego w Warszawie. Rocznie daje to kwotę ponad 200 tysięcy złotych. Teraz wyszło na jaw, no co prezes Prawa i Sprawiedliwości wydaje te pieniądze.

Oszczędny polityk

Jarosław Kaczyński okazał się człowiekiem niezwykle oszczędnym. Z ponad 200 tysięcy złotych, które otrzymuje na prowadzenie biura poselskiego, wydał tylko ponad 170 tysięcy złotych. Te pieniądze głównie przeznaczył na wynagrodzenia dla pracowników biura poselskiego. Biuro zatrudnia troje pracowników: Annę Salamon, Beatę Sokołowską i Jacka Cieślikowskiego. Na ich pensje przeznaczono prawie 127 tysięcy złotych.

Facebook/Prawo i Sprawiedliwość

Inne wydatki

Najwięcej wydano na przeprowadzenie ekspertyz. Te kosztowały 22 tysiące złotych. Koszty wynajmu biura to kwota ponad 11 tysięcy złotych. Na artykuły biurowe i BHP wydano ponad 5 tysięcy złotych. Jak donosi portal Wirtualna Polska, Jarosław Kaczyński nie opłaca abonamentu RTV. Ostatnia opłata wynosiła 244 złote i była uiszczona w 2017 roku. Prezes Prawa i Sprawiedliwości okazuje się być bardzo oszczędny. Dużo bardziej rozrzutny jest premier Mateusz Morawiecki.

Wydatki Morawieckiego

Na biuro poselskie w Katowicach otrzymuje ponad 190 tysięcy złotych. Zatrudnia dwie osoby. Na ich pensje przeznacza ponad 70 tysięcy złotych, a na wynajem biura ponad 50 tysięcy złotych. Premier Mateusz Morawiecki bardzo mało wydał na zakupy spożywcze do swojego biura poselskiego. Rachunki opiewają na kwotę ponad 470 złotych. Natomiast premier zainwestował w dębowy stół za ponad 3 tysiące złotych i ekspres do kawy. Ten kosztował ponad 2 tysiące złotych. Premierowi udało się zaoszczędzić w sumie ponad 50 tysięcy złotych. Oszczędny z niego polityk?

Facebook/Prawo i Sprawiedliwość

Źródło: Wirtualna Polska

Zdjęcia: Facebook/ Prawo i SprawiedliwośćKomentarze