Nie wiesz jak otworzyć puszkę bez otwieracza do konserw? To banalnie proste!

Na pewno każdemu z nas zdarzyło się udać na samotną wędrówkę, czy przejażdżkę rowerową po górach, czy po lesie. Najlepszym i najsmaczniejszym posiłkiem była wtedy konserwa mięsna zagryzana suchą bułką czy kromką chleba. Niestety nie wszystkie z nich posiadają tzw. „łatwe otwieranie”, co sprawia duży problem. Pewnie nie raz zastanawialiście się jak najłatwiej otworzyć puszkę bez otwieracza do konserw, ponieważ nie wiedzieliście jak się do tego zabrać.

Będąc na obozie czy biwaku z dala od ludzkiej cywilizacji często zdani jesteśmy tylko na siebie. Czasami trudna sytuacja może zaskoczyć nas nawet we własnym domu. Kiedy zdajemy sobie sprawę, że nie mamy nic do zjedzenia, prócz konserw, a sklepy są pozamykane ostatecznie po nie sięgamy. Jak się okazuje to niejedyne kłopoty w jakie wpadliśmy. Kupując konserwy w sklepie większość z nich posiada tzw „łatwe otwieranie”, czyli zawleczkę, którą łatwo podważyć wieczko. Co zrobić jeśli jej nie ma, a na domiar złego nie posiadamy otwieracza? Jak więc otworzyć puszkę bez otwieracza do konserw kiedy nie mamy pomysłu? Z pomocą przychodzi Internet. W sieci znajdziemy mnóstwo filmików z prostymi trikami, które w banalny sposób pozwolą nam uporać się z problemem. Okazuje się, że pomysłów jest całe mnóstwo, ale szczególnie jeden wydaje się wybitnie łatwy.

ZOBACZ:Egzotyczne kleszcze w polskich lasach! Mogą przenosić bardzo groźne choroby!

Chcąc zrobić to bez otwieracza do konserw jedyne czego potrzebujemy to łyżki. Otwieranie przy jej pomocy jest dziecinnie proste i zajmie nam co najwyżej kilkadziesiąt sekund. Na początku pocieramy nią wieczko w jednym miejscu tak, aby metal delikatnie się wgniótł, a później wbijamy ją w wyżłobione miejsce i tniemy niczym nożem według wskazówek zegara. Po paru wprawnych ruchach puszka zostaje otwarta, a my możemy cieszyć się smakiem pysznej konserwy turystycznej. Prawda, że proste?

ZOBACZ TAKŻE:Kolejna wizja Jackowskiego! W najbliższą niedzielę wydarzy się COŚ NIEZWYKŁEGO!

 

źródła: youtube.com, foto: pixabay.com, wideo: youtube.comKomentarze