Nie wolno głaskać TEGO psa! To może się skończyć TRAGEDIĄ

Pies jest od wieków najlepszym przyjacielem człowieka i jako jedne z pierwszych udomowionych zwierząt stanowi część życia ludzi. 

Obecnie pies rzadziej służy celom takim jak pilnowanie zwierząt czy domostw. Bardziej stanowi część rodziny, towarzysza zabaw i przyjaciela, który zawsze chętnie pójdzie na spacer. Trzeba jednak podkreślić, że nie z każdym psem można się bawić i go głaskać.

 

Jeśli chodzi o zwierzęta trzeba często uważać, szczególnie na małe dzieci. Zdarza się, że pies może być wrogo nastawiony do osób, które nie są jego właścicielami. Reaguje wtedy gryzieniem lub warczeniem na obcych.

 

CZYTAJ TAKŻE: Co kupić na wypadek EPIDEMII koronawirusa? Eksperci podają LISTĘ zakupów

 

Wyróżniamy także inne sytuacje, kiedy nie powinniśmy głaskać psów. Ma to miejsce w związku ze zwierzętami, które pomagają osobom niepełnosprawnym i chorym. To bardzo odpowiedzialne zadanie dla czworonoga, gdyż od niego zależy często życie człowieka, którego wspiera. Może na przykład służyć swoim zmysłem wzroku osobie niewidomej – wtedy znajduje się w pracy i nie należny mu przeszkadzać.

 

Wszelki dotyk, głaskanie czy wołanie psa pomagającego osobie niepełnosprawnej może go rozproszyć, a nawet doprowadzić w wyniku tego do tragedii. Taka osoba musi ufać czworonogowi, więc spoczywa na nim bardzo ważne zadanie. Ponadto głaskanie zwierzęcia może sprawić, że więź między nim a właścicielem osłabnie.

 

 

Źródło: pikio.pl / foto zrzut ekranu Youtube.com Harmony FundKomentarze