Nie wpuścili księdza po kolędzie! Zostali posądzeni o (…)!

po kolędzie

Mieszkańcy Żyrardowa, którzy nie przyjęli księdza po kolędzie zostały potępione przez lokalnego proboszcza. Ksiądz wysłał do nich list, w którym ostro skrytykował i posądził o „szkodliwą akcję niszczenia Kościoła” Jego treść została opublikowana przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Żyrardowianie, którzy nie przyjęli księdza po kolędzie i dostali wspomniany list postanowili przekazać go instytucji, a ta opublikowała go na Facebooku. Rodziny otrzymały listowną wiadomość od proboszcza swojej parafii (Karola Boromeusza w Żyrardowie), który zarzucał im, że swoim zachowaniem „niszczą kościół”. Ksiądz posunął się do poważnych oskarżeń, ponieważ stwierdził, że akcja była dobrze zaplanowana aby osiągnąć medialny zasięg i zdyskredytować kościół w oczach innych wiernych.

 

 

ZOBACZ:Ksiądz zachęca by CAŁOWAĆ DUCHOWNYCH PO RĘKACH. „To jak całowanie…”

 

 

Reakcja księdza została mocno skrytykowana i zwróciła uwagę Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Korespondencja duchownego przekazana rodzinom z Żyrardowa została opublikowana przez instytucję w mediach społecznościowych. Zareagowali na nią również internauci, którzy jak jeden mąż przyznają, że duchowny nie powinien ingerować w życie parafian, ponieważ to ich prywatna sprawa. Wielu podkreśla, że proboszcz nie może nakazywać wiernym obowiązkowego przyjmowania księdza po kolędzie i mają nadzieję, że przemyśli swoją decyzję.

 

OTO PRZYKŁAD ZADUFANIA KLERU KATOLICKIEGO W POLSCE Takie listy zostawiają księża w skrzynkach osób, które nie mają…

Gepostet von Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych am Sonntag, 26. Januar 2020

ZOBACZ TAKŻE:Na plebani znaleziono nieletnią pornografię. Ksiądz został przyłapany na gorącym uczynku, gdy próbował…

 

źródła: o2.pl, foto:pixabay.com, facebook.com

 

 Komentarze