Nie zaklejasz kamerek w urządzeniach elektronicznych? LEPIEJ SZYBKO TO ZRÓB!

Nie każdy zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie przynosi ignorowanie zaleceń ekspertów! TYM RAZEM NIE MA WĄTPLIWOŚCI!

Podczas pandemii urządzenia elektroniczne są naszą nieodłączną częścią życia. Większość z nas codziennie prowadzi rozmowy wideo przy wykorzystaniu programów, tj. Microsoft Teams, Skype oraz Zoom.

Cybereksperci uważają, że nigdy nie możemy mieć pewności, że nasze urządzenia są bezpieczne. Hakerzy mogą rozsyłać oprogramowanie umożliwiające im dostęp do komputerów i smartfonów, a użytkownik nie zawsze zdaje sobie sprawę z tego, że je zainstalował. Czasem wystarczy po prostu otworzyć dokument.

Mamy wiele urządzeń podłączonych do sieci, aby móc sprawniej nimi zarządzać. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale taka sieć jest bardziej narażona na ataki z zewnątrz. Sprawni hakerzy mogą nawet podglądać nas, kiedy dane urządzenie sprawia wrażenie wyłączonego, lub kiedy sami je wyłączyliśmy.

Na ten temat wypowiadali się czołowi eksperci ds. zabezpieczeń w sieci, m.in. były dyrektor FBI James Comey. Jego zdaniem lepiej zabezpieczyć się podwójnie w dobie pracy zdalnej – zakleić kamerkę taśmą. To żaden wstyd, a może uratować nas i urządzenie!

Zobacz także: Policja zatrzymała osobę odpowiedzialną na podpalenie mieszkania podczas Marszu Niepodległości!Komentarze