NIE ZGADNIESZ, gdzie inwestują polskie firmy! TO duże zaskoczenie!

Nie zgadniesz, gdzie inwestują polskie firmy! To duże zaskoczenie! O co chodzi?

Chodzi o… Azję! Tam coraz częściej kierują się polskie firmy i tam chcą inwestować! Skąd taki kierunek? Na co mogą liczyć polscy przedsiębiorcy w Azji?

– Kierunek azjatycki cieszy się stałym, dużym zainteresowaniem przedsiębiorców i stanowi ogromną przestrzeń do rozwoju dla polskich podmiotów – powiedział sekretarz stanu Ryszard Bartosik.

Zobacz także: Ruszyła budowa WAŻNEJ obwodnicy! Pójdą na to MILIONY!

Niedawno odbyła się debata „Polscy championi na Dalekim Wschodzie – ekspansja polskich firm w Azji”. Jej organizatorem była „Gazeta Bankowa” w ramach Forum Polska-Azja Zbliżenia 2021.

– Są to jednak rynki bardzo wymagające, co powoduje, że możliwości branży wciąż jeszcze nie są w pełni wykorzystane – dodał Bartosik.

Resort rolnictwa aktywnie działa na rzecz rozwoju kontaktów z Azją.

Ryszard Bartosik wspomniał, że konsumenci azjatyccy coraz większą uwagę zwracają na jakość produktów. To stwarza dużą szansę dla Polaków.

– To szansa dla polskiej żywności, która jest produkowana w zgodzie z najwyższymi standardami – stwierdził.

W 2020 roku eksport produktów rolno-spożywczych do Azji wzrósł o 7,3%, i wyniósł 877 mln EUR. Najwięcej polskich produktów powędrowało do: Hongkongu, Wietnamu, Japonii, Chin i Republiki Korei.

Jak widać, trzeba patrzeć na wszystko bardzo perspektywicznie. Niebawem może okazać się, że kraje azjatyckie będą naszymi głównymi partnerami handlowymi.

Zobacz także: GIGANTYCZNA kara dla znanego sklepu! Urząd nie miał litości!

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa

Fot. Ministerstwo RolnictwaKomentarze