Nie żyje 73-letni mężczyzna pogryziony przez szerszenie azjatyckie! To mieszkaniec (…)!

Szerszenie azjatyckie stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla człowieka. O tym, że są niezwykle groźne świadczą statystyki. Ugryzienie kilku osobników wywołują silny wstrząs anafilaktyczny, którego skutkiem jest śmierć. Ich kolejną ofiarą w Europie jest 73-letni mężczyzna.

Zmarły to mieszkaniec Galicji w Hiszpanii. Starszy pan został ugryziony w okolicach galicyjskiej wsi, gdzie przebywał na kwarantannie ze swoją żoną. Z ustaleń lokalnej policji wynika, że szerszenie azjatyckie zagnieździły się w jednym z uli. Kiedy mężczyzna podszedł sprawdzić, czy z pszczołami jest wszystko w porządku rój szerszeni, które zajadle bronią swoich gniazd rzucił się na niego i dotkliwie pogryzł. Emeryta próbowała ratować żona, która widziała całe zajście. Kobieta na szczęście nie została pokąsana i udało się jej uciec.

 

ZOBACZ:Amazon komentuje śmierć pracownicy w Poznaniu! „Tragedia … jest wykorzystywana do …”

 

To właśnie żona 74-latka zadzwoniła po pomoc. Niestety życia starszego pana nie udało się uratować. Lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon. Według wstępnych ustaleń po ugryzieniu przez śmiertelnie niebezpieczne owady Hiszpan stracił przytomność i już jej nie odzyskał. To kolejny w ostatnim czasie śmiertelny przypadek pogryzienia przez szerszenie z Azji. Kilka tygodni wcześniej w wyniku ukąszenia zmarł 54-latek z tego samego regionu Hiszpanii. Szerszenie azjatyckie są zdecydowanie większe od ich europejskich braci i o wiele bardziej niebezpieczne.

 

ZOBACZ TAKŻE:Nowy HIT fryzjerów! Mycie włosów metodą OMO! Na czym ona polega?

 

źródła: o2.pl, foto: pixabay.com

 Komentarze