Nie żyje Diego Maradona! WIEMY CO BYŁO PRZYCZYNĄ JEGO ŚMIERCI!

Diego Maradona był najbardziej rozpoznawalną legendą piłki nożnej. Wiadomość o jego śmierci wstrząsnęła całym światem. 

Diego Maradona był argentyńskim piłkarzem i trenerem piłki nożnej. Uważano go za jednego z najlepszych graczy w historii tego sportu. W XX wieku został wybrany na najlepszego zawodnika, uzyskując 53% głosów w sondzie FIFA. W 2004 roku, z okazji stulecia FIFA, Maradona wraz z brazylijskim piłkarzem Pelém, został wybrany najwybitniejszym piłkarzem wszech czasów.

Wieść o śmierci legendy piłki nożnej szybko obiegła świat. Jego odejście jest równoznaczne z zakończeniem pewnego etapu w świecie piłki nożnej. Jaka więc była przyczyna śmierci?

Ostatnią osobą, która go widziała był jego bratanek Jonatan Esposito. Spotkał się z wujem we wtorek wieczorem, około godziny 23:00.

Jak wiadomo z raportów medycznych, Diego Maradona zmarł na ostrą niewydolność serca. Zmagał się również z kardiomiopatią rozstrzeniową i zastoinową niewydolnością serca, która spowodowała ostry obrzęk płuc. Piłkarz zmarł w nocy z wtorku na środę, w wieku 60 lat.

Jak wiadomo – na początku listopada Maradona trafił do szpitala na operację wycięcia krwiaka mózgu. Podobno od kilku dni był bardzo niespokojny i nerwowy. Ciało Diego znaleźli lekarze, którzy w południe przyszli, aby podać mu lekarstwa. Pomimo próby resuscytacji i przybycia czterech karetek… Nie udało się go uratować.

Po informacji o śmierci Diego prezydent Argentyny ogłosił trzydniową żałobę.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Zobacz także: Lubisz piwo? Poznaj jego pozytywne właściwości! TYCH FAKTÓW NIE ZNAŁEŚ!Komentarze