Nie żyje Łukasz Gajdzis. Aktor miał zaledwie 38 lat.

Łukasz Gajdzis to aktor i reżyser. Wczoraj Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów podało informację o jego śmierci.

Zmarły miał 38 lat, jednak dosłownie za kilka dni obchodziłby swoje 39 urodziny, bo na świat przyszedł 28 marca 1984 roku.

 

https://www.facebook.com/lodzzwanapozadaniem

 

Łukasz Gajdzis ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi, a następnie Podyplomowe Studia z Zakresu Reżyserii Opery i Innych Form Teatru Muzycznego w PWST w Krakowie.

 

W latach 2007-2012 występował w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. W latach 2013-2016 kierownik artystyczny i zastępca dyrektora Teatru im. Fredry w Gnieźnie. W latach 2017-2020 dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy*

 

Jako aktor w ostatnim czasie grał w serialach „Na sygnale”, „Komisarz Alex”, „Na Wspólnej” czy w filmie „Johnny”.

 

Scenograf i kostiumolog – Łukasz Błażejewski – wspomina Łukasza Gajdzis:

 

…jako scenograf miałem z nim możliwość do spełniania marzeń o obrazach z rozmachem. Wiele mu zawdzięczam. Lubiłem nasze rozmowy o wielkich i małych sprawach i o eksperymentach w pracy i w życiu, o sukcesach i porażkach. Podejmował nieoczywiste i zaskakujące dla mnie decyzje. W pracy nigdy nie wybierał drogi na skróty, zawsze poszukiwał na nowo aktualnych odpowiedzi.

 

Między nami wciąż powracał temat marzenie: ZROBIĆ RAZEM OPERĘ! Podejmowaliśmy kroki by te rozmowy przekuć w fakty. Niestety to już się nie dokona. Żegnaj Łukaszu ! 🖤

 

Gajdzis zmarł 18 marca 2023 roku. Nie podano przyczyny jego śmierci.

 

>>>Grochola zabija samą siebie! „Kochani, pomóżcie!”

 

 

 

*cyt. filmpolski.pl

 

Komentarze