NIE żyje młoda artystka! WSZYSCY w żałobie!

NIE żyje młoda artystka! WSZYSCY w żałobie!

Ostatnio w sieci pojawiła się informacja o śmierci, młodej, znanej artystki. Muzycy nie mogą w to uwierzyć. O kogo chodzi i jaka była przyczyna śmierci?

 

Ostatnio w sieci pojawiła się smutna informacja o śmierci znanego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego. Teraz do internetu trafiła kolejna przykra wieść. Okazuje się, że zmarła znana, młoda artystka. Mowa tutaj o Paulinie Sokołowskiej – wybitnej skrzypaczce. Artystka zmarła niespodziewanie 6 kwietnia w Brukseli.

 

O jej śmierci jako pierwszy napisał Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.

 

🖤💔💔
Smutek, ból, rozpacz… uczucia, które rozdzierają nam dzisiaj serca. Odeszła od nas na zawsze Paulina Sokołowska, niezwykła osoba, wybitnie uzdolniona skrzypaczka, wspaniały pedagog, piękny człowiek. Trudno w to uwierzyć i nie sposób się z tym pogodzić.
Żegnaj Paulina, nigdy Cię nie zapomnimy [*] [*] [*]
😥

-możemy przeczytać na Facebooku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (zachowana została pisownia oryginalna).

 

Pod koniec 2019 roku wystąpiła  Januszem Olejniczakiem w Filharmonii Narodowej. Co, więc było przyczyną nagłej śmierci? Na razie nie wiadomo.

 

Przypomnijmy, że Paulina Sokołowska była znaną skrzypaczką. Ukończyła studia muzyczne na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym. Jej udziały w wielu międzynarodowych konkursach kończyły się sukcesem. Zdobyła m.in. Grand Prix, a także zdobyła pierwsze miejsce podczas jednego z konkursów w Brukseli. Dodatkowo zdobyła tytuł laureata w konkursie w Gandawie.

 

Cały post udostępniony przez Uniwersytet można zobaczyć tutaj:

 

🖤💔💔Smutek, ból, rozpacz… uczucia, które rozdzierają nam dzisiaj serca. Odeszła od nas na zawsze Paulina Sokołowska,…

Gepostet von Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina am Montag, 6. April 2020

 

Znaliście Paulinę Sokołowską?

 

Źródło: jastrzabpost.plKomentarze