Nie żyje Romuald Lipko! Wzruszające pożegnanie od…

Nie żyje Romuald Lipko, muzyk i kompozytor oraz założyciel i wieloletni członek Budki Suflera. Śmierć muzyka potwierdzili jego bliscy za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Romuald Lipko był autorem wielu kultowych utworów: „Sen o dolinie”, „Nigdy nie wierz kobiecie”, „Cień wielkiej góry”, „Za ostatni grosz”, „Jolka, Jolka, pamiętasz”, „Noc komety”, czy „Takie tango”.

Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów – czytamy na oficjalnym profilu zespołu Budka Suflera.

To ogromna strata dla polskiej sceny muzycznej. Pan Romuald Lipko dał się poznać nie tylko jako wyjątkowo zdolny multiinstrumentalista. Był również człowiekiem o wielkim sercu.

W lipcu ubiegłego roku przyjaciele z zespołu poinformowali, że że współzałożyciel zespołu, Romuald Lipko, ma raka.

Gdy informacja obiegła ogólnopolskie media, Lipko dziękował wszystkim za słowa otuchy. Wielokrotnie podkreślał, wsparcie fanów i chęć powrotu na scenę to ogromna motywacja w walce z chorobą.

Niestety, nowotwór okazał się silniejszy. Przekazujemy serdeczne kondolencje w stronę rodziny i bliskich przyjaciół muzyka.

Śmierć Romualda okazała się ciosem dla wielu jego znajomych: artystów i aktorów. Zobaczcie, w jaki sposób żegnali muzyka.

Krzysztof Krawczyk pożegnał Lipko w bardzo wyjątkowy, a zarazem wzruszający sposób:

W 1977 roku pracowaliśmy razem w studio Polskiego Radia w Lublinie nad moją płytą ze standardami rock and rollowymi. Potem wielokrotnie obiecaliśmy sobie wspólne nagrania, ale jak to w życiu, nie dane nam było zrealizować tych planów. Dziś tego tym bardziej żałuję. Ale kiedy nagrywałem płytę z najpiękniejszymi polskimi tangami nie mogło zabraknąć: bo do tanga trzeba dwojga. Romku! Modlę się za Ciebie. Spoczywaj w pokoju. – napisał twórca „Parostatku”.

Gwiazdę wspominał w swoim wpisie także piosenkarz Paweł Kukiz. Przyznał, że zna na pamięć wszystkie utwory z płyty „Cień wielkiej góry”. Dziękował Romualdowi w następujący sposób:

Do dziś znam na pamięć muzę i teksty z kultowej płyty Budki Suflera „Cień Wielkiej Góry”… 1975 rok… I pewnie nigdy już nie zapomnę… Powoli kończy się pewna epoka… Codziennie jakaś część mojego świata odchodzi… Coraz szybciej , nieubłaganie … Prawdziwa Muzyka tłumi smutek przemijania, bo przywraca wspomnieniem czas, który minął… Z całego serca dziękuję Ci za nią…
R.I.P.
„Czy Tam jest także cisza jezior ?
Czy Tam jest także ptaków śpiew?
Czy Tam jest także dziecka płacz?
Czy Tam jest także zieleń drzew?” –
napisał Paweł Kukiz na Facebooku. 

Zobacz również: TERESA LIPOWSKA ZDRADZIŁA, ILE WYNOSI JEJ EMERYTURA!

Zdjęcie: FacebookKomentarze