Nie żyje Wiktor Bater. Reporter miał 53 lata

Nie żyje Wiktor Bater. Reporter miał 53 lata

We wtorek zmarł Wiktor Bater dziennikarz i korespondent wojenny.

Od września 2009 do października 2011 r. był korespondentem „Wydarzeń” i Polsat News w Moskwie. Dziennikarz jako pierwszy podał informację o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.

 

„Potworne zamieszanie. Z nieoficjalnych, absolutnie nieoficjalnych informacji uzyskanych przeze mnie od delegacji, która miała spotkać prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku wynika, że samolot prezydenta rozbił się przy podchodzeniu do lądowania. Informacja najnowsza jest taka: nie ma co zbierać”.

– relacjonował 10 kwietnia 2010 r.

 

Za tę relację otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii News. Był także nominowany do tytułu Dziennikarza Roku miesięcznika „Press”.

Do września 2019 r. pełnił obowiązki szefa newsroomu Superstacji. Pracował również jako moskiewski korespondent Polskiego Radia, TVP i TVN. Przez lata był też korespondentem Radia ZET w Rosji.

 

O śmierci dziennikarza Wiktora Batera poinformowało na Facebooku Halo.Radio.

 

„Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł nasz kolega Wiktor Bater. Nie pytajcie nas proszę, jak do tego doszło, na obecnym etapie wystarczy nam, że potwierdziliśmy tę tragiczną informację. Myślami i sercem jesteśmy z rodziną Witka i wszystkimi, którym Witek pozostawał bardzo drogim człowiekiem”.

– czytamy na profilu. 

 

Wiktor Bater relacjonował wydarzenia i konflikty zbrojne m.in. na Bałkanach, w Czeczenii, Afganistanie, Izraelu, Iraku i Bliskim Wschodzie. W 2008 roku została wydana jego książka „Nikt nie spodziewa się rzezi. Notatki korespondenta wojennego”.

 

Szanowni Państwo,Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł nasz kolega Wiktor Bater.Nie pytajcie nas proszę, jak do…

Gepostet von Halo.Radio am Dienstag, 7. April 2020

 

ZOBACZ TEŻ:Ci którym gotowała umierali i ciężko chorowali. W końcu jej tajemnica wyszła na jaw

 

 

Źródło:wiadomościgazeta

Źródło zdjęć:FacebookKomentarze