NIE żyje znany polski sędzia. Nagle zmarł…

sędzia

Niespodziewanie zmarł polski sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Informacja o jego niespodziewanej śmierci była dla wszystkich zaskoczeniem oraz dużym szokiem.

„W niedzielę w godzinach porannych zmarł sędzia Trybunału Konstytucyjnego Grzegorz Jędrejek. Informację o jego śmierci potwierdzili PAP przedstawiciele kancelarii Trybunału Konstytucyjnego” – informuje na Twitterze PAP.

 

 

„W związku ze śmiercią sędziego prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska zaapelowała o spokój i refleksję. „Dziś zmarł Pan profesor Grzegorz Jędrejek. Jesteśmy pogrążeni w smutku. Odszedł wybitny prawnik, wspaniały człowiek, niezłomny sędzia, przyjaciel. Odchodzi kolejny sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Proszę wszystkich o czas spokoju i refleksji”napisała na Twitterze Trybunału Konstytucyjnego prezes TK Julia Przyłębska.

 

Grzegorz Jędrejek urodził się 11 lutego 1973 roku w Puławach. Studia prawnicze ukończył w 1997 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i na tej samej uczelni rok później ukończył także historię.

 

Sędzia był autorem około dwustu prac z zakresu prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa pracy i historii prawa. Pracował na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 2003-2017 r. był pracownikiem Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego oraz wykładał na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

ZOBACZ TEŻ:Profesorka opowiedziała za tradycyjnym modelem rodziny. Minister Gowin chce za to ją …

 

24 lutego 2017 r. Sejm wybrał Grzegorza Jędrejka na sędziego TK, a w kwietniu 2019 r. prezydent Andrzej Duda powołał go w skład Państwowej Komisji Wyborczej.

 

ZOBACZ TEŻ:Anna Mucha pokazała urodzinowy TORT dla syna! „Mnie zabrakło słów”

 

 

Źródło:gazeta.pl

Źródło zdjęcia:Facebook

Komentarze