Gangi pilnują przestrzegania kwarantanny w Brazylii! „Ktokolwiek wyjdzie na ulicę zostanie (…)!

Pandemia koronawirusa rozprzestrzeniająca się w Brazylii doprowadziła do nietypowej sytuacji. Lokalne gangi wzięły sprawy w swoje ręce i w Rio de Janeiro pilnują przestrzegania kwarantanny przez swoich rodaków! „Ktokolwiek wyjdzie z domu na ulicę zostanie ukarany!” tak brzmi oficjalny komunikat przestępców wydany do mieszkańców miasta Boga

Epidemia koronawirusa to globalny i bardzo poważny problem. Świadczy o tym reakcja gangsterów, którzy rządzą fawelami w Rio de Janeiro. Przestępcy wzięli się za robienie porządków, ponieważ do tej pory apele władz przechodziły bez echa i mieszkańcy brazylijskich slumsów nie brali ich na poważnie. Gangsterzy pilnują przestrzegania kwarantanny, a jej złamanie ma być surowo karane. W tym celu jeżdżą wokół faweli samochodami i przez głośniki apelują do mieszkańców o pozostanie w domach. Niesubordynacja ma być surowo ukarana.

 

ZOBACZ:Koronawirus w Polsce! Najnowsze dane nt. ilości zarażonych PRZERAŻAJĄ!

 

Gangsterzy zarządzili min. godzinę policyjną, a wychodzenie z domów po godzinie 20 jest całkowicie zabronione. Przestępcy przyznają, że chcą dla mieszkańców faweli jak najlepiej, ponieważ wiedzą jak ważne jest ludzkie zdrowie i życie. Wiadomo również, że łamiący przepisy będą karani w brutalny sposób, ponieważ ma być to przykład i przestroga dla innych, którzy nie będą stosować się do obostrzeń. Gangsterzy przekazali mieszkańcom slumsów, że będzie dla nich lepiej jak zostaną w domach. Władze Brazylii przez długi czas ignorowały ryzyko wystąpienia pandemii przez co doprowadziły do prawdziwego chaosu.

 

ZOBACZ TAKŻE:ZŁE wieści na temat koronawirusa! Powróci z JESZCZE większą siłą już w…

 

 

źródła: o2.pl, foto: youtube.comKomentarze