Niedziela HANDLOWA, a obostrzenia! Czy jutro zrobimy ZAKUPY?

Jutrzejsza niedziela, 28 marca, będzie niedzielą handlową z uwagi na nadchodzącą Wielkanoc. Sprawę komplikuje jednak fakt, że od dziś obowiązują nowe restrykcje w sklepach. Podpowiadamy, gdzie będzie można wybrać się na zakupy.

 

Jutro przypada niedziela handlowa. Kolejne wprowadzone przez rząd obostrzenia mogą znacznie pokrzyżować plany entuzjastom shoppingu. Większość sklepów będzie wtedy zamknięta.

 

Przed każdymi świętami zaczyna się szał zakupów. Tłumy ludzi ruszają do sklepów, aby nabyć najpotrzebniejsze rzeczy. Niestety powstają wtedy duże zbiorowiska ludzi, gromadzimy się przy półkach sklepowych czy też tworząc kolejki do kas. To przyczynia się do łatwego przenoszenia koronawirusa, dlatego też rząd ogłosił w czwartek 25 marca nowe obostrzenia. Będzie jedynie możliwość zrobienia zakupów spożywczych. Pozostałe sklepy, takie jak budowlane, meblowe i galerie handlowe będą nieczynne. Wszystko po to, aby ograniczyć transmisję wirusa.

 

ZOBACZ TAKŻE: GIGANTYCZNY sukces TVP! Jacek Kurski ściągnął WIELKĄ GWIAZDĘ!

 

W 2021 roku jest tylko 7 niedziel handlowych. Są to:

  • 31.01.
  • 28.03.
  • 25.04.
  • 27.06.
  • 29.08.
  • 12.12.
  • 19.12.

 

Ponieważ 28 marca pokrywa się z lockdownem, otwarte będą w tym dniu sklepy spożywcze (osiedlowe i markety) oraz niektóre sklepy branży RTV i AGD.

 

Zakupów nie zrobimy w sklepach meblowych i budowlanych, których powierzchnia przekracza 2000 m2, a także galeriach (z wyjątkiem lokali gastronomicznych serwujących jedzenie na wynos, drogerii oraz salonów sieci komórkowych).

 

ZOBACZ TAKŻE: Premier nie pozostawia złudzeń. Obecnie znajdujemy się w krytycznej fazie epidemii! Nie jest dobrze!

 

Źródło: polsatnews.pl

Fot.: PixabayKomentarze