NIEMOŻLIWA jest ekstradycja NAPASTNIKÓW Z RIMINI – twierdzi wiceszef WŁOSKIEGO MSW

Włoski minister sprawiedliwości Cosimo Ferri wyjaśnia, że z powodu trwającego śledztwa ewentualny wniosek o ekstradycję sprawców gwałtu i pobicia polaków w Rimini musiałby być obowiązkowo odrzucony.

 

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki mówił ostatnio o konieczności podjęcia negocjacji z Włochami o ewentualnej ekstradycji sprawców, którzy zaatakowali Polaków w Rimini. Do jego wypowiedzi odniósł się włoski minister sprawiedliwości.

 

Za ten ohydny czyn kara powinna być bardzo surowa i w tym sensie to oczywiście nie ma znaczenia, czy ta kara będzie we Włoszech czy w Polsce, ważne żeby była surowa. Aczkolwiek wiele osób by chciało, żeby ten proces odbywał się w Polsce. Natomiast pamiętajmy, tutaj bardzo wiele zależy od strony włoskiej – mówił Jaki.  

 

Cosimo Ferri twierdzi, że zarówno w przypadku ekstradycji, jak i ewentualnego europejskiego nakazu zatrzymania, była możliwość zaakceptowania tego typu wniosku.

 

Zdaniem Cosimo Ferii wymiar sprawiedliwości i siły porządkowe natychmiast przystąpiły do działania, aresztowały sprawców. Polska poza tym jest jednym z krajów Unii Europejskiej, który wprowadził w życie rozporządzenie w sprawie europejskiego nakazu zatrzymania i ekstradycji.

 

Cosimo Ferri  twierdzi, że skoro czyny te popełnione zostały we Włoszech, a zatem oskarżeni muszą być osądzeni we Włoszech.

 

Do dramatu doszło na plaży we włoskim Rimini. Przebywająca na wakacjach para turystów z Polski została zaatakowana przez czterech napastników. Mężczyzna został dotkliwie pobity i okradziony, a kobietę kilkukrotnie zgwałcono.

 

źródło: tvn24

kgKomentarze