Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy autobusu. Zajście mogło mieć tragiczne skutki [WIDEO]

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy szkolnego autobusu. Brak rozsądku mógł mieć naprawdę tragiczne konsekwencje. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Velparaiso, w stanie Indiana. Na nagraniach z zajścia widać jak kierowca autobusu szkolnego pozwala prowadzić dzieciom samochód. Co więcej słychać na nich jak kobieta mówi do dzieci, aby te nie rozmawiały na ten temat z rodzicami. Filmiki szybko trafiły do sieci.  

 

 

O całym incydencie policję poinformowała jedna z oburzonych tą sytuacją matek. Kobieta kierowca została natychmiast zwolniona, a następnie trafiła do aresztu. Postawiono jej zarzut tzw. zaniedbania osoby zależnej. Zgodnie z prawem obowiązującym w stanie Indiana przestępstwo to popełnia każda osoba, która naraża osobę zależną na utratę zdrowia lub życia. W tym przypadku takimi osobami były pozostawieni pod jej opieką uczniowie. Policja zgromadziła wystarczającą ilość dowodów z zajścia, które w pełni pokrywają się ze stawianym zarzutem. Na nagraniach wyraźnie widać jak kobieta swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraża dzieci na poważne niebezpieczeństwo. 

 

27-latka nigdy wcześniej nie miała podobnych problemów natury prawnej. Jej jedynym przewinieniem był mandat za przekroczenie prędkości[Zobacz] o 30 km/h, którym została ukarana w ubiegłym roku. Obecnie kobieta po przyznaniu się do stawianych jej zarzutów oraz zapłaceniu grzywny została zwolniona z aresztu. 

 

foto pixaby /Porter County Sheriff’s Office / źródło CBS News / Fox News   Komentarze