NIEPOKOJĄCE odkrycie naukowców ws. COVID-19! Wyróżniono kilka typów…

Jak wiadomo od wielu miesięcy cały świat walczy z epidemią koronawirusa. Mimo, że wirus na świecie rozprzestrzenia się już od jakiegoś czasu wciąż rośnie liczba zakażeń. Spory problem mają USA, Brazylia czy Indie. Nie ustają również różnego rodzaju badania nad COVID-19. Tym razem naukowcy odkryli coś dosyć niepokojącego. Wyróżniono bowiem kilka typów koronawirusa. 

Koronawirus atakuje cały świat od dobrych kilku miesięcy. Coraz częściej mówi się na temat szczepionce na COVID-19, ale na razie są to tylko plany.

Ostatnio doszło do kolejnych badań nad COVID-19. Najważniejszym odkryciem było stwierdzenie, że COVID-19 różni się objawami i nasileniem choroby dlatego dzieli się na kilka typów.

  1. Grypopodobne bez gorączki – ból głowy, utrata węchu, bóle mięśni, kaszel, ból gardła, ból w klatce piersiowej, brak gorączki.
  2. Grypopodobne z gorączką – ból głowy, utrata węchu, kaszel, ból gardła, chrypka, gorączka, utrata apetytu.
  3. Żołądkowo-jelitowe – ból głowy, utrata węchu, utrata apetytu, biegunka, ból gardła, ból w klatce piersiowej. Nie pojawia się kaszel.
  4. Covid o cięższym przebiegu, zmęczenie – ból głowy, utrata węchu, kaszel, gorączka, chrypka, ból w klatce piersiowej, zmęczenie.
  5. Ciężki poziom drugi, splątanie – ból głowy, utrata węchu, utrata apetytu, kaszel, gorączka, chrypka, ból gardła, ból w klatce piersiowej, zmęczenie, splątanie, ból mięśni.
 • Ciężki poziom trzeci, brzuch i układ oddechowy – ból głowy, utrata węchu, utrata apetytu, kaszel, gorączka, chrypka, ból gardła, ból w klatce piersiowej, zmęczenie, splątanie, ból mięśni, duszność, biegunka.

-taki spis typów możemy przeczytać na portalu Popularne.pl.

Co o tym sądzicie? Wiedzieliście, że COVID-19 ma tyle rodzajów?

 Komentarze