Niesamowite właściwości aloesu, o których nie miałeś pojęcia!

Niesamowite właściwości aloesu, o których nie miałeś pojęcia! Aloes to roślina, którą można hodować w domu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że posiada on właściwości zdrowotne. Zobacz, jakie! 

 

Niesamowite właściwości aloesu, o których nie miałeś pojęcia!

Aloes to roślina niewymagająca, bez obaw możemy hodować go w warunkach domowych. W jego liściach znajdziemy mnóstwo cennych składników między innymi aloinę, barbaloinę, aloeemodynę. Sok z aloesu zawiera następujące witaminy: B, E, C, a także aminokwasy i polisacharydy. Często wykorzystywany jest do produkcji leków o działaniu wzmacniającym i bakteriobójczym. 

 

Zobacz: Złe wieści dla panów! Tłusta dieta może negatywnie wpływać na liczbę…

 

 

Właściwości aloesu:

  • Stosowany jest w przemyśle spożywczym, kosmetycznym oraz farmaceutycznym. Sok z aloesu działa bakteriobójczo i wzmacniająco, dlatego dodaje się go do maści oraz kremów. 
  • W liściach aloesowych znajduje się mnóstwo przeciwutleniaczy. Niektóre z nich hamują wzrost szkodliwych bakterii w naszym organizmie. 
  • Wyciąg z aloesu idealnie niweluje poparzenia skóry. To właśnie z niego tworzy się produkty, które potrafią złagodzić łuszczycę oraz inne choroby skóry.
  • Czysty sok z aloesu może być stosowany jako płyn do płukania jamy ustnej. Świetnie zabija bakterie, odświeża jamę ustną, a redukuje osad nazębny. Jak pokazują badania, stosowany w formie żelu świetnie leczy owrzodzenia i pleśniawki. 
  • Spożywanie soku lub żelu z aloesu pozwoli ci kontrolować poziom cukru we krwi. Aloes działa też jako wsparcie systemu odpornościowego, a nawet wykazuje właściwości łagodzące objawy chorób o podłożu immunologicznym. 

 

Zobacz również: QCZAJ W DZIECIŃSTWIE PADŁ OFIARĄ PEDOFILA! „Co niedzielę chodził do kościoła”Komentarze