Koronawirus: niespodziewany skutek masowego lockdownu. Nie widzieli tego od 30 lat!

Koronawirus: niespodziewany skutek masowego lockdownu. Nie widzieli tego od 30 lat!

Masowe zatrzymanie przemysłu i ludzi w domach może mieć pewne pozytywne skutki. Wielu ludzi zwraca uwagę jak szybko przyroda zaczyna się regenerować i wracać do równowagi. Jak wiele miejsc zadeptywanych przez turystów na powrót zaczyna żyć dzikimi zwierzętami. W Indiach, które są w trakcie 21-dniowej izolacji doszło do niesamowitego zjawiska, którego nie widziano tam od co najmniej 30 lat! 

Ponad 1,3 miliarda mieszkańców Indii znajduje się w przymusowej samoizolacji. Policja dba o to aby ci ją grzecznie utrzymywali. Nie działają huty, kopalnie i inne fabryki, które przyczyniały się do potężnego zanieczyszczenia powietrza w Indiach. Gdy przemysłowe pyły opadły po kilku dniach, mieszkańcy wielu indyjskich miejscowości przeżyli prawdziwy szok. Za swoimi oknami ujrzeli wprost niewyobrażalny widok.

 

Na horyzoncie w wielu indyjski miastach pojawiły się majestatyczne Himalaje! To największe pasmo górskie nie było widoczne z wielkich odległości ze względu na zanieczyszczenie powietrza właśnie. Teraz ten wspaniały łańcuch górskich mogą obserwować nawet ci mieszkający 200 kilometrów od jego podnóża! 

 

ZOBACZ TEŻ: Czy PEŁNIA KSIĘŻYCA wpływa na jakość snu? Naukowcy nie mają już wątpliwości

 

Nigdy nie widziałem Dhauladhar z dachu mojego domu w Dźalandhar. Nigdy nie wyobrażałem sobie nawet, że to możliwe. To pokazuje, w jaki sposób zanieczyszczenia zmieniły Matkę Ziemię

– napisał na Twitterze były indyjski gracz krykieta Harbhajan Singh..

 

 

Jak dotąd w Indiach wykryto nieco ponad 4 tysiące przypadków COVID-19, 100 osób zmarło. Eksperci uważają, że bez masowej izolacji w maju liczba zakażonych SARS-CoV-2 wynosiłaby bagatela milion osób.Komentarze