Niewiarygodne odkrycie 5-latki w lesie! Ciężko uwierzyć w jej szczęście!

5-letnia Łucja podczas spaceru ze swoim tatą, natrafiła na niezwykły przedmiot. Okazało się, że to co znalazła jest niezwykle cenne i wyjątkowe. Żarowska Izba Historyczna poinformowała media o niecodziennym odkryciu.

W województwie dolnośląskim rozegrała się historia rodem z filmu. 5-letnia dziewczynka znalazła artefakt liczący sobie ponad 3 tysiące lat. Kiedy spacerowała z tatą, jej uwagę przykuł leżący wśród liści przedmiot. Kiedy ojciec zorientował się, co oznacza to odkrycie, szybko poinformował odpowiednie osoby.

Okazało się, że była to siekierka z epoki brązu, mająca ponad 3 tysiące lat! Specjaliści podkreślają, że znalezisku towarzyszyły wyjątkowe okoliczności. Nie często zdarza się, że tak wartościowe artefakty leżą na powierzchni ziemi. Zwykle odkrycie ich zajmuje archeologom dużo czasu.

Sensacyjne odkrycie w gminie Żarów ‼️‼️ 5-letnia Łucja Szponarska z Pyszczyna razem z ojcem panem Karolem podczas spaceru odnalazła leżącą na powierzchni ziemi siekierkę z epoki brązu (wstępne oględziny przedmiotu wskazują na kulturę łużycką). Artefakt liczący ponad 3000 lat został dzisiaj przekazany do Żarowskiej Izby Historycznej działającej w ramach Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, znalezisko zostało zgłoszone do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków – Delegatura Wałbrzych. Składamy gratulacje i podziękowania dla młodej odkrywczyni z Pyszczyna.

– możemy przeczytać na facebooku Żarowskiej Izby Historycznej.

Do posta zostały dołączone także zdjęcia młodej odkrywczyni. Możemy zobaczyć na nich dziewczynkę, która trzyma w rękach znalezisko.

Facebook: Żarowska Izba Historyczna

Już niedługo siekierkę będzie można podziwiać na wystawie organizowanej przez Żarowską Izbę Historyczną.

ZOBACZ TAKŻE: Plaga OSZUSTW w Black Firday. Jak nie dać się nabrać?

Źródło: o2.plKomentarze