Niezwykłe właściwości bananów, o których nie miałeś pojęcia! Musisz je poznać!

O tym, że banany są smaczne i przede wszystkim zdrowe chyba nikogo nie musimy przekonywać. Te egzotyczne owoce to źródło wielu witamin, przede wszystkim potasu, niezbędnych do prawidłowego działania naszego organizmu. Niezwykłe właściwości bananów dla wielu nadal pozostają tajemnicą, a warto co nie co o nich wiedzieć!

Banany możemy kupić w każdym hipermarkecie, bądź osiedlowym sklepiku. Wielu z nas zaczyna od nich dzień, aby na start dodać sobie dużego kopa energii. Nie od dziś wiadomo, że zjedzenie banana pozwala nam na kilkadziesiąt minut intensywnego wysiłku fizycznego dlatego tak chętnie spożywają je sportowcy. Niewielu jednak wie, że właściwości bananów są bardzo szerokie i pomagają w wielu różnych schorzeniach łagodząc je, lub im zapobiegając. Warto wiedzieć przede wszystkim, że częste ich spożywanie zapobiega powstawaniu chorób nowotworowych. Banany to również duże dawka potasu, który korzystnie wpływa na prace naszego serca, zmniejsza uczucie zmęczenia i powstawanie skurczy, a także pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. 

 

ZOBACZ:Zbuduj idealną sylwetkę trenując w domu! Zestaw ćwiczeń, do którego nie potrzebujesz żadnego sprzętu!

 

Częste spożywanie tych egzotycznych owoców ma również korzystny wpływ na pracę naszych nerek, zapobiega powstawaniu chorobom serca, takim jak nadciśnienie tętnicze. Co ważne częste jedzenie bananów redukuje wystąpienie zawału serca. Mają one również pozytywny wpływ na zmniejszenie cholesterolu, dzięki fitosterolom występującym w ich składzie. Banany pomagają również w prawidłowej pracy jelit i żołądka i mają zbawienny wpływ na układ trawienny człowieka. Przede wszystkim poprawiają nasze samopoczucie i są ogromną dawką energii. Dzięki wielu witaminom, które posiadają dodają nam siły niemal natychmiast po ich spożyciu. Codzienne spożywanie bananów poprawia również wygląd naszego ciała. Przede wszystkim korzystnie wpływają na naszą cerę i zapewniają szczupły wygląd sylwetki. Wiele osób nie wyobraża sobie zacząć dnia bez zjedzenia banana i trzeba przyznać, że to bardzo dobry i przede wszystkim zdrowy nawyk. Komentarze