Nigdy nie karm tym PSA! MOŻESZ GO NAWET ZABIĆ

Często naszym pupilom dajemy to czym sami się żywimy. Niekiedy nawet o tym nie wiedząc możemy im poważnie zaszkodzić. Dowiedz się, czym nigdy nie powinniśmy karmić psa!

Pies to nie człowiek, dlatego przedstawiamy 8 produktów spożywczych, których nie należy podawać czworonożnym przyjaciołom.

 

1.Gotowane kości. Ich oste kawałki mogą spowodować poważne uszkodzenie jamy ustnej, żołądka i jelit. 

 

2.Orzechy. Orzechy makadamia są bardzo toksyczne dla psów. Mogą powodować wymioty, ataksję, osłabienie, gorączkę, a nawet drżenie mięśni. Zwierzakowi nie należy również podawać orzechów włoskich, które mogą powodować problemy żołądkowe, jelitowe oraz niedrożność.

 

3.Awokado. Awokado zawiera w sobie grzybobójczą toksynę zwaną persin, która jest nieszkodliwa dla ludzi, ale u psa może spowodować martwicę mięśnia sercowego.

 

4.Surowe mięso i ryby. Istnieje w nich ryzyko wystąpienia salmonelli.

 

5.Słodycze. Słodycze, takie jak cukierki czy słodkie gumy, łączy zwykle ksylitol, który jest bardzo toksyczny dla psów i może prowadzić do drgawek, niewydolności wątroby czy nawet śmierci zwierzaka. 

 

6.Mleko i produkty mleczne. Wiele psów nie toleruje laktozy, więc podawanie im mleka lub innych produktów mlecznych może nie być najlepszym pomysłem. 

 

7.Wiśnie. Pestki, łodygi i liście wiśni zawierają w sobie śladowe ilości cyjanku -trującą substancję chemiczną, która może być śmiertelna, jeśli zostanie spożyta w dużych ilościach.

 

8.Ciasto chlebowe może wywołać wzdęcia, ponieważ drożdże powodują jego wzrost, a także uwalniają etanol do krwiobiegu zwierzaka. Niebezpieczne ciasto może spowodować osłabienie, hipotermię, drgawki czy nawet doprowadzić do śpiączki. 

 

ZOBACZ TEŻ:Pies wywącha cię jeśli masz koronawirusa. W ciągu godziny rozpozna…

 

Źródło:5minutdlazdrowia/pixabayKomentarze