NOSISZ SOCZEWKI KONTAKTOWE? HISTORIA TEJ KOBIETY POWINNA BYĆ DLA CIEBIE OSTRZEŻENIEM. ONA MIAŁA DUŻO SZCZĘŚCIA, ŻE NIE STRACIŁA WZROKU.

Przestroga dla wszystkich, którzy noszą szkła kontaktowe. Historia, jak z koszmaru.

 

67 – kobieta, mieszkanka Birmingham, w Wielkiej Brytanii miała zaplanowaną operację usunięcia katarakty w szpitalu w Solihull, West Midlands. Jednak zanim do niej doszło chirurg odkrył przerażającą prawdę.

 

Podczas badania oka lekarz znalazł 27 soczewek kontaktowych, które dosłownie stopiły się w coś, co nazwano „niebieskawą masą”.

 

Byliśmy zszokowani. Nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy – powiedział okulista Rupal Morjaria w rozmowie z brytyjskim czasopismem medycznym BMJ.

 

Co ciekawe, pacjentka była nieświadoma brakujących soczewek i głęboko przekonana, że uczucie dyskomfortu, jakiego doświadczyła spowodowane było, co najwyżej starczym wiekiem i suchością oka.

Pacjentka używała szkieł kontaktowych od 35 lat. Jak długo gromadziły się jej pod powieką, nie wiadomo. Za każdym razem jak traciła soczewkę, była przekonana, że ją zgubiła, brała następną i zakładała. 

 

Soczewki kontaktowe stosowane są od wielu lat przez miliony ludzi, jednak, jeśli nie są używane właściwie mogą spowodować poważne problemy jak np. infekcje oka, a nawet doprowadzić do utraty wzroku. Kobieta z 27 – soczewkami pod powieką miała dużo szczęścia, że w porę zgłosiła się do lekarza, mogło się to skończyć znacznie gorzej.

Źródło indy 100

MM

 Komentarze