Nowa FALA OSZUSTW! Na CELOWNIKU są samotni!

Oszuści są coraz bardziej bezczelni! Teraz znaleźli nową metodę na okradanie ludzi! Na celowniku są samotni!

Jaki jest scenariusz? Ofiara spotyka swojego nowego ukochanego na portalach społecznościowych. Początkowo wybranek jest czuły, wrażliwy i wręcz idealny. Później nagle znika…

Zobacz także: DRAMAT Małgosi Kożuchowskiej! Wydała WSTRZĄSAJĄCE oświadczenie!

– Popularną metodą wyłudzenia pieniędzy wśród przestępców stało się oszustwo na tak zwanego „marynarza, amerykańskiego żołnierza, czy też lekarza na misji”. Oszuści wyszukują na znanych portalach społecznościowych czy randkowych samotne osoby, po czym nawiązują z nimi kontakt. Poprzez pisanie za pomocą internetowego tłumacza podaje się za amerykańskiego żołnierza, czy też marynarza, próbują rozkochać w sobie zupełnie nieświadome podstępu samotne osoby – tłumaczą policjanci.

Sprawcy opowiadają zmyślone historie, dzięki czemu zdobywają zaufanie. Później pożyczają pieniądze i rozpływają się w powietrzu.

Ostatnio oszukana została 67-letnia kobieta. Mieszkanka powiatu brodnickiego poznała mężczyznę, który podawał się za marynarza.

– Poinformował kobietę, że przesłał jej przesyłkę z zawartością 450 tys. funtów brytyjskich oraz drogocenną biżuterię, za którą pokrzywdzona miała uiścić opłatę – podała Policja.

Fot. Pixabay

Pokrzywdzona straciła nie tylko wyimaginowaną miłość, ale też 100 tys. zł.

Uważajmy na to, co robimy w sieci. Nie ufajmy każdemu, kto do nas pisze. Weryfikujmy osoby, z którymi korespondujemy!

Nigdy nie wysyłajmy nieznajomym pieniędzy! Taka prośba ze strony nowego „znajomego” od razu powinna zapalić nam w głowie światło alarmowe!

Zobacz także: Lech Wałęsa zdecydował się na SZCZERE wyznanie! Polska jest w SZOKU!

Fot. Pixabay

Źródło: policja.plKomentarze