Nowa lista „czerwonych powiatów”. Sprawdź, czy jesteś zagrożony!

Od dziś obowiązuje nowa lista tzw. „czerwonych powiatów”, w których istnieją dodatkowe obostrzeżnia związane z COVID-19. Sprawdź, o które powiaty chodzi.

– W powiatach, w których obostrzenia zostały wprowadzone, przynajmniej w ich części, widzieliśmy spadek liczby zakażeń. W pierwszej partii powiatów było dziewiętnaście obszarów. W aktualnej liście jest ich osiemnaście – powiedział Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.

koronawirus

Wiceminister podał też nową listę najbardziej zagrożonych powiatów.

 – Teraz w strefie czerwonej będą powiaty: nowosądeckie, miasto Nowy Sącz, rybnicki, wodzisławski, miasto Ruda Śląska, powiat ostrzeszowski, Jastrzębie Zdrój (wcześniej w strefie żółtej), powiat wieluński oraz miasto Rybnik – ogłosił Cieszyński.

W „czerwonych powiatach” są zamknięte kluby i dyskoteki. Jest też zakaz organizacji imprez masowych. W transporcie zbiorowym można zająć tylko pięćdziesiąt procent miejsc siedzących. Z kolei liczba uczestników imprez rodzinnych może wynieść maksimum pięćdziesiąt osób. Trzeba też nosić maseczkę w przestrzeni publicznej, też na dworze.

https://twitter.com/PremierRP/status/1293910045256593409

https://twitter.com/PremierRP/status/1293908713762197507

W czwartek wykryto 811 zakażeń koronawirusem w Polsce.

Zobacz także: Co się dzieje z koronawirusem? Tak źle jeszcze nie było!

Fot. PixabayKomentarze