Nowa metoda kradzieży: NA KOLEC – strzeż się przestępców!

Nowa metoda  kradzieży: NA KOLEC – strzeż się przestępców!

Pomysłowość przestępców nie zna granic. Dosłownie i w przenośni – oto bowiem w Polsce objawił się gang Gruzinów, którzy wymyślili nowy i jak się okazuje skuteczny sposób kradzieży. Metodą na kolec ukradli rzeczy o wartości ponad 20 tysięcy złotych!

Gruzini działali przez kilka miesięcy na terenie Leszna. Policjanci co i rusz otrzymywali sygnały o o kradzieżach dokonywanych metodą na kolec. O co chodzi? 

 

ZOBACZ TEŻ: Wyciekły wyniki ZŁOTEJ PIŁKI?! Wiemy co z Lewandowskim

 

Sprawa jest bardzo prosta. Złodzieje wyszukują osoby, które przyjechały samochodem i korzystają z bankomatu. Gdy osoba wypłaca pieniądze, ci przebijają jej koło kolcem. Ofiara wraca do auta i rusza w dalszą drogę. Nie wie, że ma „ogon”, który bacznie śledzi jej ruchy.

 

Gdy ofiara orientuje się, że jedzie na kapciu zatrzymuje się i zaczyna szukać pomocy – zmienia koło, wzywa pomoc drogową, czeka na znajomych, itd. Zazwyczaj samochód jest w tym czasie otwarty i złodzieje potrafią niepostrzeżenie wyciągnąć z niego portfel, telefon, torebkę czy inne wartościowe przedmioty.

 

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali trzy osoby zaangażowane w ten proceder. Okazało się, że to Gruzini, jeden w wieku 50 lat i  dwóch 41-latków.

 

 Śledczy zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na ogłoszenie podejrzanym sześciu zarzutów kradzieży powiązanych z uszkodzeniami mienia i włamań

 

– powiedział przedstawiciel policji.

 

Trójka złodziei ukradła przedmioty i pieniądze o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych. Grozi im do 10 lat więzienia.Komentarze