NOWA METODA OSZUSTÓW! Nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy! Idealnie opracowany plan!

Mało kto mógłby pomyśleć, że ten mężczyzna jest oszustem. Jego wygląd, zachowanie oraz przekonująca opowieść mogła zmylić praktycznie każdego.

 

Jeden z internautów opublikował post ze zdjęciem oszusta oraz opisem sytuacji w jaki sposób został zmanipulowany: 

20.08.2017 0k. Godziny 12:30 na autostradzie A2 miedzy Lodzia a Poznaniem, padlem ofiara tego oszusta (ok.170cm wzrostu). Jechal srebnym Audi na niemieckich rejestracjach (z miasta oddalonego od mojego o 20km!), mowil po niemiecku i blagal o pomoc. Prosil o pieniadze na paliwo bo go okradli. Pozwolil siebie i dokumeny auta sfotografowac, dal mi dwa ,,zlote” sygnety i lancuszek, wizytowke firmy, w ktorej pracuje w niemczech i zadzwonil na moj numer z komorki zebym mial jego kontakt (numer telefonu zgadzal sie z tym na wizytowce). Jak sie dalej domyslacie, byl chlop nie ma chlopa. Prosze o udostepnianie tego postu ku przestrodze dla innych a moze przy okazji ktos go dorwie. Dziekuje.

 

Oszust wyłudził od mężczyzny niemałą sumę pieniędzy za dwa ”złote” sygnety i łańcuszek, które ze złotem, jak się okazało miały niewiele wspólnego, no może poza kolorem.  Wykonana z tombaku biżuteria okazała się praktycznie bezwartościowa, a opowiedziana przez oszusta historia po prostu nieprawdziwa.

 

Post zyskał 15 864 ponownych udostępnień, a pod zdjęciem mężczyzny rozpętała się prawdziwa burza komentarzy. Okazuje się, że autor posta nie był pierwszą ofiarą tego mężczyzny. 

źródło/fot.: facebook

kg


Komentarze