Nowa opłata. Wszyscy zapłacimy 130 zł miesięcznie! Wystarczy, że nasz sąsiad…

opłata

Wchodzi w życie nowa opłata. Możemy zapłacić nawet 130 zł miesięcznie.

Spółdzielnie mieszkaniowe w Polsce przygotowują się do inkasowania wyższych opłat za śmieci. Nad wspólnotami wisi odpowiedzialność za brak segregacji. Przykładowo w Warszawie karna stawka wynosi 130 złotych. Spółdzielnie obawiają się, że nowe stawki doprowadzą do wzrostu zadłużenia w lokalach.

 

Nowo wprowadzony obowiązek nakłada odpowiedzialność zbiorową na lokatorów domów wielorodzinnych ws. segregacji śmierci. Wystarczy, że chociaż jedna osoba nie dopełni obowiązku i nie posegreguje śmieci to karę i tak zapłacą wszyscy mieszkańcy.  Prezes Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która zrzesza ponad 27 tysięcy lokali, zauważa w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, że zwiększone opłaty za śmieci, wygenerują o 16 milionów złotych więcej kosztów dla spółdzielni, niż w roku ubiegłym.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kierowcy mogą dostać NAWET 1000 zł KARY! Wystarczy, że zapomną o…

 

Wraz z początkiem marca opłata za wywóz śmieci w domach wielorodzinnych będzie wynosiła 65 zł, natomiast w domach jednorodzinnych 94 zł. Do tej pory opłata ta wynosiła 10 zł.  Jest jednak jeden haczyk, 65 zł to wysokość opłat dla tych, którzy segregują odpady. Za brak segregacji można spodziewać się kar. Karna stawka w Warszawie wynosić będzie 130 zł miesięcznie! Spółdzielnie skarżą się na to, co było wiadomo, zanim jeszcze w życie weszła ustawa przygotowana przez rząd PiS.

 

Problem pojawia się wtedy gdy do zaniedbania obowiązku dochodzi w dużych blokach. Trudno jest wszystkich upilnować, za brak dopełnienia obowiązku przy segregacji kilku osób ukarani zostaną wszyscy mieszkańcy.

 

źródło: gazeta wyborcza, fot. pixabay

 Komentarze