NOWA stolica EGIPTU na totalnym ODLUDZIU! Zobacz, co zastąpi Kair!

Media społecznościowe obiegła właśnie najświeższa informacja o tym, że Egipt już niebawem przeniesie swoją stolicę. Kair będzie pełnił jej funkcje jedynie do końca bieżącego roku. Decyzja o konstrukcji miasta stołecznego całkowicie od początku została podjęta 6 lat temu przez prezydenta Abd al-Fattah as-Sisiego. Najciekawsze jest jednak to, że stolica powstanie… na totalnym pustkowiu! Wszystko wskazuje na to, że pierwszy etap dobiega już końca.

 

Kair jest największym miastem Egiptu z blisko 20,5 milionami mieszkańców. To bogaty w atrakcje i bardzo ceniony kierunek wśród wielbicieli podróżowania, gdyż zachwyca swoim pięknem każdego, kto je odwiedzi. Dotychczas był on stolicą tego kraju, jednak wkrótce jego status ulegnie zmianie. Wraz z końcem 2021 roku zastąpi go metropolia zwana na razie Nową Stolicą Administracyjną. Według nieoficjalnych doniesień nowe miasto otrzyma nazwę Wedian. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest obecnie panujący prezydent Abd al-Fattah as-Sisi, który 6 lat temu postanowił wybudować stolicę od zera, która ulokowana będzie na odludziu.

 

Teraz państwu nie pozostało więc nic innego, niż zachęcić pracowników i urzędników do przeniesienia się na pustkowie. Rząd stara się ich namówić nie tylko poprzez lepszy komfort życia, ale również zapewnienie bezpieczeństwa, którego niestety brakuje w Kairze.

 

Zgodnie z informacjami podanymi przez radiozet.pl, nowa stolica ma mieć wielkość 168 km2. Na miejscu powstaną m.in. wszystkie najbardziej potrzebne budynki takie jak parlament, ministerstwa, szkoły wyższe czy też centra handlowe. Oprócz tego, miasto będzie miało zapewnione wszelkie nowoczesne technologie.

 

Źródło: radiozet.pl

Fot.: PixabayKomentarze