Nowe doniesienia ws. koronawirusa! Naukowcy twierdzą, że…

Najnowsze badania wykazują, że koronawirus z Chin stał się jeszcze groźniejszy. Naukowcy twierdzą, że zmutował się i znacznie łatwiej się przenosi.

Jak informuje polsatnews.pl, chińskie władze przyznały, że koronawirus uległ poważnej mutacji. O sytuacji poinformował minister zdrowia Chin Ma Xiaowei. Według danych chińskiego rządu, koronawirus jest teraz silniejszy i łatwiej przenosi się z człowieka na człowieka. Niestety, może to skutkować jeszcze większą liczbą zgonów.

 

ZOBACZ TAKŻE: 500+ przestanie obowiązywać w 2021?! Powód jest zaskakujący

 

Informację o mutacji koronawirusa potwierdzili też amerykańscy specjaliści ds. epidemiologii. Pojawiły się przypuszczenia, że koronawirus jest jeszcze bardziej zaraźliwy, niż wskazują na to obecnie ujawnione dane przez chińskie władze.

 

– Ciągły wzrost liczby przypadków oraz dowody na przenoszenie się zakażenia z człowieka na człowieka to najbardziej niepokojące informacje – przyznał dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej.

 

Swoim zasięgiem choroba objęła już ponad 20 państw na całym świecie. Największa liczba zgonów dotyczy Chin, jednak potwierdzono też przypadki śmiertelne w Hongkongu oraz na Filipinach. We Europie przypadki zarażenia odnotowano w Wielkiej Brytanii, Finlandii, Szwecji, Włoszech, Belgii i Francji. Odnotowano do tej pory 24 631 przypadków zakażenia wirusem, 494 osoby zmarły, a 1029 osób wyzdrowiało.  W wyniku walki z epidemią w Chinach odciętych od świata zostało kilka miast, w tym Wuhan, gdzie zdiagnozowano pierwsze przypadki osób zarażonych. Większość linii lotniczych zawiesiło także połączenia z Chinami.

fot. pixabay

Komentarze