NOWE obostrzenia?! Czy rząd naprawdę chce wprowadzić coś takiego?

Nowe obostrzenia? Temat wraca jak bumerang. Mamy przecieki.

Rząd rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń. Coraz wyższe liczby średnich zakażeń powodują, że władze znowu zastanawiają się nad wdrożeniem nowych restrykcji. Jakie branże mogą zostać zamknięte? Co z działalnością szkół? Czy będą nowe zasady dotyczące np. zakrywania ust i nosa?

Koncepcja dodatkowych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa może dotyczyć dwóch sektorów gospodarki – wynika z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski. Według przecieków rząd ma rozważać…

zamknięcie stoków narciarskich. Chodzi o spore problemy z zachowaniem w tych miejscach reżimu sanitarnego. Rządowi eksperci rozważają także ograniczenie obecności w hotelach osób poniżej 18. roku życia. Chodzi o to aby podczas funkcjonowania hoteli nie pozwolić na masowe przemieszczanie się tam Polaków wyjeżdzających na „drugie ferie”.

Każdy ze scenariuszy jest aktualnie w fazie dyskusji. Decyzje mogą zostać ogłoszone na początku przyszłego tygodnia. Na ten temat wypowiadał się już szef resortu zdrowia Adam Niedzielski w programie „Tłit”.

Według informacji RMF FM niewykluczone jest także ponowne zamknięcie szkół oraz sklepów w galeriach handlowych. Zdaniem Adama Niedzielskiego zamknięcie szkół dla klas I-III jest bardzo mało prawdopodobne.

-Rząd nie powinien decydować się na ponowny lockdown. Postulujemy rozsądne ograniczenia w funkcjonowaniu wielu biznesów. Dobrym pomysłem jest np. brak osób poniżej 18 roku życia w hotelach. – mówi jeden z zakopiańskich restauratorów.

 Komentarze