Nowe PODATKI na horyzoncie?! UE rozwiewa wszelkie wątpliwości! Dotyczyć będą…

Już niedługo w życie mogą wejść nowe podatki. Czego będą dotyczyć? Unia Europejska wyjaśniła wszelkie wątpliwości.

Kraje Unii Europejskiej już za jakiś czas muszą zatwierdzić nowe podatki. Powód? Wszystko ze względu na działania w ramach polityki wychodzenia z kryzysu, który wywołał koronawirus. Kto może już dziś przyszykować się na obciążenia fiskalne? Czego będą dotyczyć?

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Od jutra, musisz na TO wyjątkowo uważać! Inaczej czeka Cię mandat w wysokości 500 zł!

 

Kogo obejmą obciążenia fiskalne?

W rozmowie z tygodnikiem „Expresso”, opublikowanej przez Polską Agencję Prasową, portugalska komisarz unijna ds. spójności i reform jasno opowiedziała o nadchodzących podatkach. Podkreśliła, że istnieje możliwość nałożenia ich na duże przedsiębiorstwa, które swoją działalność prowadzą właśnie na terenie Unii Europejskiej. Komisarz zdradziła, że podatki mogą dotyczyć głównie tych przedsiębiorstw, które działają w branży transportu lotniczego, branży cyfrowej a także w sektorze morskim.

 

 

Cel nowych podatków

Nowe podatki mają jeden, jasny cel. Jest nim wsparcie działań mających na celu odbudowę gospodarki Unii Europejskiej, która obecnie boryka się z kryzysem wywołanym przez pandemię.

 

-Zrozumieliśmy, że jeśli nie przyjmiemy silnej i zdeterminowanej postawy, to rozbiciu mógłby ulec rynek wewnętrzny oraz prawdopodobnie także wspólna waluta europejska – powiedziała w rozmowie z tygodnikiem komisarz unijna

 

Komisarz podkreśliła także, że każde z państw UE  będzie ma obowiązek do października przedstawić swój plan odbudowy gospodarki. Jednak po kryzysie może nie być to aż tak proste.

 

 

fot. pixabay

źródło: papKomentarze