Nowe przepisy dla właścicieli psów. Są naprawdę zaskakujące!

Zaskakujące przepisy dla właścicieli psów, chce wprowadzić rząd Niemiec. Projekt rozporządzenia przedstawiła minister rolnictwa Julia Kloeckner.

W Niemczech jest aż 9,4 miliona psów i jak twierdzi Minister, nie mają one należytej dawki ruchu oraz towarzystwa. Pupile często pozostawiane są same w domach na całe dnie, a wyprowadzane jedynie na kilka minut dla załatwienia potrzeb fizjologicznych.

Teraz Julia Kloeckner chce, by każdy pies miał co najmniej dwa spacery dziennie o łącznej długości co najmniej godziny.

W projekcie znalazły się także inne pomysły. Jak podaje TVN:

 

…hodowcy psów powinni opiekować się szczeniętami przez co najmniej cztery godziny dziennie, a opiekun może zajmować się maksymalnie trzema miotami w tym samym czasie. Trzymanie psów na uwięzi będzie co do zasady zabronione i dopuszczalne tylko pod pewnymi warunkami. Kloeckner chce także wprowadzić surowsze przepisy dotyczące transportu zwierząt i hodowli psów.

 

Większość hodowców psów skrytykowała pomysły minister Kloeckner twierdząc, że bardzo często psy są znacznie dłużej niż godzinę na dworze. Z drugiej strony dla psich seniorów, godzina to może być z zbyt duży wysiłek. Zastanawia także, w jaki sposób miałyby być egzekwowane nowe rozwiązania.

 

Jednak pomimo negatywnych opinii ze strony hodowców, trzeba przyznać, że rozporządzenie o którym mowa może być dobrym kierunkiem. Określa bowiem pewne ramy i zasady postępowania z naszymi pupilami.

POLECAMY: Ze sklepów zniknie sos cygański. Podano zaskakujący powód!

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay


Komentarze