Nowość w LOT’cie! Teraz każdy klient może…

Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzają dla pasażerów dobrowolną dopłatę do biletów. Według informacji rzecznika linii środki, które przekaże klient mają być przeznaczane na działania proekologiczne, ratujące naszą planetę.

Polski przewoźnik wydał specjalną informację, z której możemy dowiedzieć się, że każdy korzystający z usług LOT-u kupując bilet w wybrane miejsce jeżeli ma tylko chęć może zapłacić dobrowolną dodatkową opłatę. Ma być ona przekazana na pomoc w realizacji różnych projektów mających na celu zrekompensowanie emisji dwutlenku węgla i działania proekologiczne. Klient, który zakupi bilet i uiści dodatkową opłatę może przy pomocy specjalnego kalkulatora CO2 obliczyć ślad węglowy swojego rejsu (suma emisji gazów cieplarnianych w przeliczeniu na odległość lotu).

 

 

ZOBACZ:Kraków: Dramat pasażerów samolotu! Boeing musiał awaryjnie lądować przez (…)!

 

 

Dzięki temu pasażer może wybraną przez siebie kwotę przekazać na ochronę środowiska. Co ciekawe LOT to nie jedyna linia na świecie, która wprowadziła do swoich usług tę ciekawą opcję. Wcześniej zrobił to irlandzki tani przewoźnik Ryanair, z usług którego korzysta miliony Polaków. Każdy pasażer popularnych linii  musi tylko podczas zakupu biletu zaznaczyć opcję. „Chcę przekazać datek 5,00 zł na zrównoważenie śladu węglowego spowodowanego przez mój lot i na inne inicjatywy ekologiczne”.

 

ZOBACZ TAKŻE:Zaczęli świętować wieczór kawalerski kolegi w rejsowym samolocie! Na lotnisku czekała na nich przykra niespodzianka!

 

źródła: tvn24bis.pl, foto pixabay.com

 

Komentarze