Nowy przepis w KOŚCIOŁACH od WIELKANOCY! Na mszach pojawi się…

Rząd planuje zmodyfikować przepisy dotyczące uczestnictwa ilości osób na mszach świętych. Od Wielkanocy-12 kwietnia wejdą nowe rozporządzenia.

Dotychczas w związku z ogłoszonym stanem epidemii w Polsce oraz nierównej walce z koronawirusem rząd podjął radykalne kroki uczestnictwa wiernych w nabożeństwach kościelnych. We mszy świętej może uczestniczyć tylko 5 parafian. Teraz ma się to zmienić.

 

Od 12 kwietnia 2020 roku w mszach świętych będzie mogło uczestniczyć aż 50 osób. Zmiana, którą wprowadzono będzie obowiązywać do odwołania. Oznacza to, że na Wielkanoc 2020 do Kościoła wejdzie znacznie więcej osób.

 

„W trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie może znajdować się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż:

a) 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby zatrudnione przez zakład pogrzebowy w przypadku pogrzebu w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do dnia 24 marca 2020 r. oraz w okresie od dnia 12 kwietnia 2020 r. do odwołania.

b) 5 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób zatrudnionych przez zakład pogrzebowy w przypadku pogrzebu w okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r.”

-taki zapis pojawił się w Dzienniku Ustaw.

 

ZOBACZ TEŻ:Zapomnij o zrobieniu zapasów! Biedronka i Rossmann wprowadzają OGRANICZENIA!

 

W kraju do 11 kwietnia zamknięte są dodatkowo wszystkie parki, skwery, plaże.W poruszaniu na ulicy należy zachowywać odstęp od drugiej osoby w odległości 2 metrów.

Eksperci przewidują, że szczyt zachorować na COVID-19 ma nastąpić po Wielkanocy – w okolicach 20 kwietnia. Do tej pory w Polsce odnotowano 2420 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 36 osób zmarło. 

 

ZOBACZ TEŻ:Miliarder apeluje do władz i grozi SAMOBÓJSTWEM. Wszystko przez pandemię

 

Źródło:02/pixabayKomentarze