„Nowy rok – nowy ja” czyli JAKIE są najczęstsze postanowienia noworoczne?

Dziś mamy ostatni dzień 2019 roku, a za parę już godzin wejdziemy do nowego 2020. Nowy rok to także wiele postanowień. Okazuje się, że najczęstsze postanowienia noworoczne to…

 

Chyba każdy z nas miał choć raz sytuację, kiedy przysięgał się zmienić w nowym roku. Obiecywaliśmy sobie treningi, rzucanie papierosów, diety, oszczędzanie i tak dalej. Lecz zdecydowana większość postanowień kończyła się już w pierwszym tygodniu nowego roku. A zastanawialiście się jakie są najczęstsze postanowienia noworoczne?

 

 

Okazuje się, że na liście postanowień noworocznych jest osiągnięcie szczupłej sylwetki czyli po prostu odchudzanie / dieta / ćwiczenia. Okres świąt Bożego Narodzenia dodatkowo nie sprzyja zdrowemu trybowi życia. Człowiek nie jest w stanie odmówić sobie makowca, sałatki, bigosu. Ciągle się tylko je, je, je i je. Zatem nowy rok to dobry początek na zmianę nawyków żywieniowych. Choć zazwyczaj jest tak, że człowiek opycha się w Sylwestra ma maxa bo „dziś jeszcze mogę, dieta dopiero od jutra”. Zmiana powinna być już teraz!

 

 

Numer dwa to rzucanie palenia papierosów. Fakt, jest wiele osób, które po wybiciu godziny dwunastej nie sięgnęły już po ani jedną fajkę. Nowy rok jest dobrym pomysłem, aby wyjść z nałogu. Choć czasem nie jest łatwo odstawić papierosy, to wiele osób rzuciło palenie właśnie po Sylwestrze. Ale i tak najlepszym sposobem jest rzucenie teraz, w tej właśnie chwili, a nie czekanie do następnej zabawy sylwestrowej!

 

 

ZOBACZ TEŻ: 5 prostych porad jak PIĆ, żeby się NIE UPIĆ!

 

 

No i numer trzy na liście najpopularniejszych postanowień noworocznych to „zacznę oszczędzać”. Gdy w Polsce ceny szalenie idą w górę oszczędzanie to bardzo pomysł. Tym bardziej jeśli wyznaczymy sobie jakiś konkretny cel oszczędzania, np. na wakacje, na samochód. Choć zachęcamy wszystkich do oszczędzania systematycznego, czyli co miesiąc wpłacać pieniądze na jakieś subkonto. Wystarczy odkładać 500 złotych co miesiąc, a po roku mam już 6 tysięcy! Te pieniądze zawsze się na coś spożytkujesz!

Więcej wskazówek na temat skutecznej realizacji postanowień noworocznych znajdziesz>>>TUTAJ

 

Źródło: kobieta mag. plKomentarze