Nowy śmiercionośny narkotyk. SZARA ŚMIERĆ może zabić przez samo dotknięcie!

Policja ostrzega, żeby tej substancji nie tylko nie zażywać, ale nawet nie brać do rąk. Tzw. szara śmierć, jest groźna nawet wówczas, ponieważ jej skład to mieszanka najmocniejszych i najgroźniejszych substancji psychoaktywnych na świecie. Morfina przy niej jest niczym! 

Pierwsze doniesienia o szarej śmierci pochodzą jeszcze z 2017 roku, ale dopiero teraz narkotyk upowszechnił się i naprawdę został wyodrębniony jako osobny środek. W jego skład wchodzi przede wszystkim fentalnyl, heroina i ich przeróżne pochodne. Szacuje się, że szara śmierć, jest nawet 10 tysięcy razy mocniejsza od morfiny! Dlaczego ten nowy narkotyk jest aż tak groźny i mocny?

 

Policja z Luizjany apeluje do ludzie, żeby w wypadku natknięcia się na nieznaną substancję nawet jej nie dotykali. Ze względu na niezwykłą jej moc oraz fakt, że ludzie wielokrotnie z jej powodu umierali istnieje ryzyko podrażnienia narkotykiem błon śluzowych ciała. Możemy na przykład ubrudzoną dłonią zatrzeć oko, wprowadzić niechcący śladowe ilości narkotyku do ust lub nosa, albo ubrudzić ubranie.

 

ZOBACZ TEŻ: Krążył po Polsce i napadał na prostytutki. Sąd wydał zaskakujący wyrok

 

Szara śmierć, iście czarne żniwo zebrała w 2017 roku w Gruzji. Szacuje się, że z jej powodu zmarły 22 osoby, a 50 znalazło się w szpitalach. W stanach pierwszą potwierdzoną ofiarą nowej substancji stała się 24-letnia Lauren Camp, która zmarła we własnej wannie. Wkrótce w Nowym Jorku jednej nocy zmarło siedem osób, z powodu „zażycia zanieczyszczonej partii heroiny”, jak wówczas określono nową mieszankę.

 

 

Ze względu na moc zawartych w niej substancji, minimalne przedawkowanie wiąże się z wielkim ryzykiem dla zdrowia. A biorąc pod uwagę, że skład różnych partii narkotyku jest różny, to nie da się właściwie ocenić jaka dawka jest bezpieczna. Dlatego policja w Stanach już teraz dmucha na zimne i ostrzega przed narkotykiem, który coraz częściej pojawia się w różnych stanach, ale też innych krajach.

 

ZOBACZ TEŻ: Krążył po Polsce i napadał na prostytutki. Sąd wydał zaskakujący wyrok

 Komentarze