Nowy sondaż partyjny. Znaczne spadki poparcia niektórych partii

IBRIS przeprowadziło w ostatnich dniach dla portalu Onet sondaż partyjny. Odnotowane zostały w nim liczne spadki poparcia dla części ugrupowań, w tym partii rządzącej.

 

IBRIS na samym początku swoim respondentom zadało pytanie sprawdzające, czy gdyby w najbliższy weekend odbyły się wybory to, czy wzięliby w nich udział. „Zdecydowanie tak” odpowiedziało 33,6 proc. badanych, „raczej tak” zaznaczyło natomiast 13,5 proc. „Zdecydowanie nie” odpowiedziało natomiast 26,1 proc. ankietowanych, „raczej nie” 23,8 proc.

 

Listopadowy sondaż partyjny zaprezentowany przez IBRIS znacznie różni się od tych sporządzonych w październiku. Wciąż najwięcej ankietowanych zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość, lecz byłoby to już tylko 28,7 proc. Jest to spadek o 9 punktów procentowych w porównaniu z zeszłym miesiącem. Na drugim miejscu wśród badanych uplasowała się Koalicja Obywatelska, ciesząc się poparciem w wysokości 24,7 proc. Na trzecim miejscu uplasowało się ugrupowanie Szymona Hołowni „Polska 2050”, na którego swój głos oddałoby 11,3 proc. badanych.

 

Do Sejmu dostałaby się również Lewica z wynikiem 7 proc. oraz PSL i Konfederacja, które mają po 5 proc.

 

IBRIS przeprowadził dla Onetu to badanie 3 listopada metodą telefonicznych za pomocą standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Przebadano w ten sposób 1100 osób.

 

Źródło: Onet

Foto: You Tube (zrzut ekranu)Komentarze