Nowy sondaż! Wiemy ilu Polaków popiera protesty!

Sondażownia Kantar w ostatnich dniach przeprowadziła dla Gazety Wyborczej badanie poparcia protestów aborcyjnych wśród Polaków.

 

Od tygodnia w Polsce trwają liczne protesty spowodowane wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. W związku z tym postanowiono przeprowadzić wśród Polaków sondaż, w którym sprawdzi się ich poparcie dla tych manifestacji. Jak wynika z badania zrealizowanego przez Kantar „Strajk kobiet” popiera 54% respondentów. Przeciwnych mu jest natomiast 43% badanych.

 

Warto zaznaczyć, że wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości protesty popiera 8%, a jest im przeciwnych 89%. Oczywiście w przypadku ugrupowań opozycyjnych tendencje te są odwrotne. Za manifestacjami jest 80% badanych.

 

Również większość wierzących osób jest przeciwnikami protestów, gdyż krytykuje je 53% respondentów, a wspiera 45%. Wśród niewierzących natomiast jest zdecydowana aprobata dla demonstracji, gdyż za nimi opowiada się 81%.

 

„Cztery lata temu, gdy PiS po raz pierwszy rozważał zaostrzenie prawa aborcyjnego, „czarny protest” okazał się sukcesem. PiS się wtedy cofnął. Nasz sondaż pokazuje, że tym razem większość na to nie liczy. 30 proc. uważa, że +w wyniku protestów Zjednoczona Prawica będzie się ociągać z wprowadzeniem nowych regulacji, ale i tak zostaną w końcu wprowadzone+. Kolejne 26 proc. zakreśliło odpowiedź, że +protesty uliczne nic nie zdziałają – Zjednoczona Prawica szybko wprowadzi w pełni nowe regulacje” – napisano w Gazecie Wyborczej.

 

Badanie przeprowadzono przez telefon na ogólnopolskiej próbie 1000 respondentów.

 

Źródło: Onet

Foto: You Tube/ Onet News (zrzut ekranu)Komentarze