Nowy szczep koronawirusa jest dużo groźniejszy! Zawieszane są loty międzynarodowe

Jak się okazuje nowy szczep koronawirusa jaki odkryto w Wielkiej Brytanii rozwija się coraz prężniej. Wykryto go już m.in. w Danii i Holandii. W związku z szybkim roznoszeniem się niektóre państwa postanowiły zawiesić loty z Anglii. Polska podjęła taką samą decyzję.

 

Jak już informowaliśmy jakiś czas temu na łamach naszej strony w Wielkiej Brytanii wykryto nowy szczep koronawirusa. Na początku potwierdzono go w południowo-wschodniej Anglii. Rozprzestrzenia się on jednak bardzo szybko i stał on za zwiększoną ilością zakażeń w Londynie , hrabstwie Kent oraz częściach Essex i Hertfordshire.

 

Minister zdrowia Wielkiej Brytanii poinformował około 14 grudnia, że wykryto w ich kraju tysiąc przypadków nowego szczepu wirusa. „Obecnie zidentyfikowaliśmy ponad tysiąc przypadków z tym wariantem, głównie w południowej Anglii, chociaż przypadki zidentyfikowano na prawie 60 różnych obszarach, a ich liczba szybko rośnie. Podobne warianty zidentyfikowano w innych krajach w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Powiadomiliśmy Światową Organizację Zdrowia o tym nowym wariancie” – powiedział Matt Hancock.

 

Minister zdrowia Wielkiej Brytanii twierdził wówczas, że „nic nie sugeruje”, aby nowy szczep wirusa był odporny na szczepionkę lub powodował dodatkowe dolegliwości. Wiadomo jednak, że jest bardziej zaraźliwy. Wykryto go już w Danii, Holandii oraz Australii.

 

Z tego też powodu coraz więcej państw podejmuje decyzje o zawieszaniu lotów z Wielkiej Brytanii. Wśród nich jest również Polska, do której nie będzie się dało przylecieć z Anglii od wtorku.

 

Foto: You Tube/ VOA (zrzut ekranu)

Komentarze