o. Adam Szustak popełnił wielki błąd. Znany dominikanin przeprasza wszystkich za…

o. Adam Szustak to dla znacznej części młodych katolików bardzo znany kaznodzieja. Dominikanin prowadzi od lat kanał na YouTube „Langusta na palmie”, który śledzą setki tysięcy użytkowników internetu. Nic więc dziwnego, że o. Szustak ma realny wpływ na zachowanie swoich widzów.

 

Podczas jednego z filmów zamiast głosić naukę Chrystusa i ewangelizować młodych użytkowników internetu o. Adam Szustak powziął się za agitację polityczną. W jednym z filmów poinformował, że od lat nie chodzi na żadne wybory, ale teraz pójdzie zagłosować w maju na Szymona Hołownię. Mówił:

 

Nawet jeśli mu się nie uda wygrać, to mam nadzieję że przez samo to co będzie robił i już robi w trakcie kampanii, że to przyniesie dużo dobra. Takie jest moje zdanie nt. Szymona Hołowni, nikomu nic do tego.

 

Zaraz posypały się komentarze, także ze strony innych duchownych. Przykładowo znany ks. Janusz Chyła wskazał, że Hołownia ma tyle wspólnego z katolicyzmem co świnia z baletem. Powiedział dokładnie:

 

A ja chodzę na każde wybory po 1989 roku. Uważam to za moralny i patriotyczny obowiązek. Nie zagłosuję tak jak o. Szustak, ponieważ jego kandydat Szymon Hołownia sprzeciwia się nauczaniu Kościoła

 

Dominikanin po wielu komentarzach ze strony swoich widzów usunął ten film i przeprosił za to, że na jego kanale pojawiły się rzeczy związane z polityką, czego być nie powinno. Mówił: „Wiem, że niektórzy powiedzą teraz: „Mleko się rozlało, powiedziałeś to, co powiedziałeś”. Wiem, ale tylko krowa się nie myli. Popełniłem błąd”

 

ZOBACZ: Pobili księdza przed mszą. Ale to nie koniec złych wiadomości. Zaraz po pobiciu …

 

Źródło: YouTube / TwitterKomentarze