O co chodziło tej staruszce? Otworzyła okno i chciała…

Myślała, że to drzwi, a to było okno! Chciała iść na spacer, a mogła się zabić! 93-letnia kobieta cudem uniknęła śmierci!

Dyżurny Komisariatu Policji w Kętach dostał informację o starszej kobiecie, która siedziała na parapecie jednego z domów jednorodzinnych. Do interwencji przydzielono dwóch dzielnicowych, którzy znajdowali się najbliżej tego miejsca.

– Mundurowi natychmiast zlokalizowali budynek, gdzie zastali dwie sąsiadki oraz seniorkę siedzącą na zewnętrznym parapecie okna. Starsza pani twierdziła, że chciała iść na spacer, a drzwi do domu były zamknięte. Dzielnicowi błyskawicznie przystąpili do działania. Jeden z policjantów wspiął się po plecach drugiego i dostał się do okna, po czym bezpiecznie zdjął staruszkę – podała Policja.

Seniorka mieszkała samotnie. Kilka razy dziennie odwiedzała ją jej opiekunka. Kobieta przybyła na miejsce i zajęła się 93-latką.

fot. Pixabay

Policja pochwaliła dwie panie, które powiadomiły funkcjonariuszy i zajmowały się staruszką do czasu przybycia policji.

Cudem uniknięto tragedii. Upadek z trzech metrów na pewno skończyłby się dla seniorki śmiercią lub bardzo poważnymi uszkodzeniami ciała.

Warto też wspomnieć o innej sytuacji z udziałem starszej osoby. Staruszek szedł ulicą i nagle upadł na jezdnię. Nie było wiadomo, co mu się stało. W pewnej chwili na ulicy pojawiła się też… Co ciekawe, wszystko działo się pod nosem Policji!

Zobacz także: Malutkie dziecko w śmiertelnej pułapce. Nie dało się otworzyć…

Fot. PixabayKomentarze