Obajtek ujawnia swoje zarobki! Nie uwierzycie, ile zgarnia co miesiąc!

Prezes PKN Orlen- Daniel Obajtek postanowił ujawnić swoje zarobki. Obajtek twierdzi, że „jest najmniej zarabiającym prezesem w historii PKN Orlen”. Jednak kwoty robią wrażenie.

Skromna pensja prezesa

Daniel Obajtek komentował zarobki pracowników w koncernie PKN Orlen. W programie Bogdana Rymanowskiego na antenie Radia Zet odniósł się do wysokości wynagrodzeń szeregowych pracowników w PKN Orlen, ale też postanowił powiedzieć, jaką pensję sam otrzymuje co miesiąc. Wszystko dlatego, że do programu „Gość Radia Zet” zadzwonił jeden ze słuchaczy. Mężczyzna podał się za pracownika koncernu i zapytał prezesa Obajtka o relację zysków spółki do środków przeznaczanych na pensje szeregowych pracowników. Na to pytanie prezes PKN Orlen odpowiedział:

 

Tak się składa, że cały czas podnosimy pracownikom wynagrodzenia. W ubiegłym roku przeznaczyliśmy duże kwoty na podwyżki. Każdy chce zarabiać więcej i będziemy starać się te kwoty urealniać

 

Daniel Obajtek odniósł się też do swoich zarobków. Powiedział:

 

Ja jestem najmniej zarabiającym prezesem w historii PKN Orlen

 

Kwoty robią wrażenie

Zatem, jaką pensję zgarnia co miesiąc „najmniej zarabiający prezes w historii PKN Orlen”? Daniel Obajtek postanowił to wyjaśnić na antenie Radia Zet. Powiedział:

 

Nie mówię, że to małe zarobki…Skąd się komuś wzięło 180 tysięcy złotych? To jest piętnastokrotność, piętnastokrotność… To około 100 tysięcy brutto, a netto to 45-46 tysięcy złotych

 

Obajtek w ten sposób odniósł się do zarzutów, że gigantyczne premie są dla niego dodatkową pensją.

 

Nielegalne zarobki?

Na kwestię zarobków uwagę zwróciła posłanka Agnieszka Pomaska i poseł Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej. Chcą w tej sprawie złożyć zawiadomienie do prokuratury. Są zdania, że za ubiegły rok Obajtek pobrał milion złotych premii. PKN Orlen nie przestrzega ustawy kominowej i budżetowej, która reguluje zarobki w spółkach Skarbu Państwa. Wszyscy członkowie zarządu mieli pobrać nielegalnie za ubiegły rok ponad 6 milionów 700 tysięcy złotych wynagrodzenia.

 

 

Zdjęcie: Facebook/ PKN Orlen

 

Komentarze