„Obama jak radziecki komisarz ludowy”. Lider narodowców ostro o prezydencie USA

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego na Facebooku skomentował słowa prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Baracka Obamy o „zaniepokojeniu” sytuacją wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego.

„Obama jak radziecki komisarz ludowy. Prezydent USA, forsujący w swoim kraju obsadę Sądu Najwyższego, pomimo tego, że kończy się jego kadencja w Białym Domu, mógłby sobie darować uwagi pod adresem Polski. Bo wychodzi na strasznego hipokrytę” – napisał Winnicki, po czym przypomniał, że członkiem NATO jest Turcja, gdzie kilkukrotnie dochodziło do wojskowych przewrotów stanu. Ponadto, zdaniem lidera narodowców „Republika Turecka po cichu wspiera również Państwo Islamskie”.

„Niech więc najgorszy prezydent USA w historii tego kraju, >>tęczowy<< Barack Hussein Obama, nie uprawia podwójnych standardów i nie wtrąca się w polskie sprawy wewnętrzne!” – podsumował polityk.

Dla przypomnienia, w czasie wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych Ameryki, Barack Obama wyraził „zaniepokojenie związane z działaniami wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz impasem wokół tego ciała”.
— Chcę podkreślić, że szanujemy polską suwerenność i zdaję sobie sprawę, że parlament pracuje nad krokami naprawczymi, ale jako przyjaciel i sojusznik wzywam wszystkie strony konfliktu do wspierania instytucji demokratycznych w Polsce – podkreślił Barack Obama i dodał, że wartości demokratyczne, takie jak „praworządność, niezależne sądownictwo oraz wolne media” to nie tylko „słowa zapisane w konstytucji”, ale także czynniki od których zależy „nasze życie każdego dnia”.

BRKomentarze