Od dziś kolejne obostrzenia ZNIKAJĄ! Większy LUZ! Zobacz, co się ZMIENI!

Władze sukcesywnie zmieniają dotychczasowe obostrzenia. Od soboty, 26 czerwca wchodzą w życie kolejne zmiany. Od dziś zatańczysz w dyskotece, a więcej klientów pójdzie na siłownię czy do klubu fitness. Do kościołów wejdzie też więcej wiernych.

Coraz więcej zaszczepionych

Szacuje się, że w Polsce aktualnie zaszczepionych jest 27 milionów 600 tysięcy osób. Zachorowań z dnia na dzień jest coraz mniej. To jest bardzo dobrą informacją, ponieważ ma istotny wpływ na decyzję o znoszeniu kolejnych obostrzeń. Powrót do normalności idzie pełną parą.

Idą zmiany

Od soboty czyli od 26 czerwca dopuszczalne jest prowadzenie działalności przez siłownie i kluby fitness. Warunek jest jeden. Na 10 m2 może znajdować się tylko jedna osoba. Również taki przepis dotyczy konferencji i targów. Również od dziś swoją działalność wznowią dyskoteki i kluby nocne. Tutaj może być najwyżej 150 osób. Ze swoją działalnością ruszą kasyna i w nich 1 osoba może być na 10 m2. Klienci muszą mieć założone maseczki. Hotele będę mogły udostępniać 75 procent swoich pokoi. Do tej pory była to jedynie połowa dostępnych miejsc noclegowych. Ważne jest, że do tych limitów nie będą wliczane osoby zaszczepione i dzieci poniżej 12 roku życia.

Pexels

Do kina i do teatru

Również zmiany czekają kina i teatry. Tutaj dostępnych będzie 75 procent miejsc. Do tej pory było jedynie 50 procent. Więcej osób będzie mogło korzystać z mszy świętych. Również w kościołach w 3/4 będą mogły być zapełnione miejsca. Podczas imprez sportowych liczba kibiców będzie mogła sięgnąć 50 procent miejsc. W wesołych miasteczkach limit ten będzie wynosił 75 procent.

Źródło: Onet

Zdjęcia: PexelsKomentarze