Od nowego roku będą NOWE MIASTA w Polsce! Poznaj ich nazwy

Od nowego roku będą NOWE MIASTA w Polsce! Poznaj ich nazwy

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji 1 stycznia nastąpią wielkie zmiany! Będą cztery dodatkowe nowe miasta w Polsce, a kilka miejscowości zniknie z map naszego kraju!

 

Już od nowego roku czyli 1 stycznia 2020 roku wchodzą w życie nowe rozporządzenia. Za niecały miesiąc będziemy mieli w Polsce dodatkowe nowe miasta, a z kolei trzy miejscowości znikną z systemu administracyjnego. Zmienią się też określenia rodzajów aż 21 miejscowości i 8-miu obiektów fizjograficznych.

 

Jakie czekają nas największe zmiany? Przede wszystkim chodzi o nadanie praw miasta dla czterech miejscowości: Piątek, Lututów, Czerwińsk nad Wisłą oraz Klimontów. Nadanie praw tym miejscowościom podpisał oficjalnie już kilka miesięcy temu premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki. Warto przypomnieć, że te miejscowości miały już prawa miejskie, ale utraciły je w 1870 r. za udział w powstaniu styczniowym. Była to kara od rządu wówczas carskiej Rosji.

 

Warto wspomnieć, że te nowo powstałe miasta nie są najludniejszymi polskimi wsiami. Przykładowo w Lututowie miększa ponad 2 tysiące osób, a w Czerwińsku nad Wisłą lekko ponad tysiąc. Dla zobrazowania kontrastu największa polska wieś to Kozy w województwie śląskim. Tę wieś zamieszkuje prawie 12,7 tys. mieszkańców!

 

ZOBACZ TEŻ: Donald Tusk będzie miał NAJWIĘKSZĄ emeryturę w Polsce?!

 

Co ciekawe, w tym mijającym roku 2019 prawa miejskie przyznano aż dziesięciu miejscowościom. Były to: Koszyce, Nowa Słupia, Pierzchnica, Wielbark, Lubowicz, Nowy Korczyn, Pacanów, Oleśnica oraz Opatowiec.

 

Źródło: FaktKomentarze